Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27083603 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2010

Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

30-11-2010

„ (…) Jak się człowiek wczyta w dowolną książkę przygodową, to okazuje się, że wszyscy maja jakieś problemy i wydaje się to normalne.”
K. Majgier „Gdybym…”

 

Zimne i mroźne wtorkowe popołudnie w Filii Nr 5 upłynęło w wyjątkowo ciepłej atmosferze, a to za sprawą spotkania z pisarką książek dla dzieci i młodzieży Katarzyną Majgier. W spotkaniu uczestniczyli Młodzi Klubowicze z DKK oraz ich koledzy i koleżanki z klasy II i III Gimnazjum Nr 2 w Rzeszowie wraz ze swoją nauczycielką p. Jadwigą Żak.


Katarzyna Majgier opowiadała o początkach swojej pracy twórczej i o tym, w jaki sposób wymyśla bohaterów swoich książek. Okazało się, że postać nastoletniej Ani Szuch pisarka konsultowała z młodzieżą, z którą spotykała się na prowadzonym przez siebie forum.

 

Przy okazji pytań o bohaterkę cyklu o Ani, autorka zdradziła, że powstanie jeszcze jedna, ostatnia część pamiętników inteligentnej gimnazjalistki, która w najnowszej książce „Gdybym była czekoladą” ma już 14 lat, dojrzewa nie tylko fizycznie ale i psychicznie, co powoduje, że zaczyna wyciągać wnioski ze swego życia i stawia czoło problemom. Ciekawe jak potoczą się losy głównej bohaterki?W swych książkach dla młodzieży Katarzyna Majgier opisuje problemy z jakimi boryka się współczesna młodzież m.in. pierwszą miłość, czy brak zrozumienia przez rodziców. Także o tych zagadnieniach toczyła się rozmowa z pisarką.Powieści autorki mimo, iż główną bohaterką każdej z nich jest dziewczyna, nie są typowymi powieściami dla dziewcząt, również chłopcy znajdą w nich coś dla siebie: czy to zrozumienie postępowania płci pięknej, czy patrząc na postać Janka -egoisty wykorzystującego dobre serce dziewczyny (postać z książki „Miłość ci wszystko wypaczy”) – antywzór postępowania.

 

Pisarka powiedziała nam także, iż ma w planach napisanie powieści, której bohaterem będzie chłopiec. Opowiedziała o czasach kiedy ona chodziła do szkoły i choć nie jest to odległa dekada, znacznie różniła się od dzisiejszych realiów. Poradziła młodym twórcom, by dużo czytali oraz poinformowała młodzież, co trzeba zrobić by wydać książkę. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się też, że gdyby Katarzyna Majgier była czekoladą, to miałaby ona dokładnie taki sam smak, jak ulubiona czekolada bohaterki ostatnio wydanej książki.


Aldona Wiśniowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: