Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27083304 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2019

„Ferie Zimowe z Książką w Bibliotece” w Filii nr 7 - relacja

04-03-2019

„Ferie Zimowe z Książką w Bibliotece” w Filii nr 7

 

Podczas „Ferii Zimowych z Książką w Bibliotece”, Filia nr 7 WiMBP w Rzeszowie, zorganizowała od 12.02.2019 r. do 21.02.2019 r., cykl zajęć dla młodszych czytelników Biblioteki w wieku od 6 do 12 lat.

 

Poniżej prezentujemy następujące zajęcia:

„Świat przyszłości… pełen miłości”

12.02.2019 r. odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem: „Świat przyszłości… pełen miłości”, dla najmłodszych czytelników Biblioteki, z Dorotą Noworól – plastyk ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem. Warsztaty inspirowane były tematyką miłości. Powstały ciekawe prace plastyczne uczestników w postaci laurek i serc. Odczytany został także wiersz pt.: „Podarunek dla Małgosi”, ze zbioru „Idzie zima” Tadeusza Kubiaka. W ten sposób nawiązano do zbliżającego się Dnia Św. Walentego.

„Chciałbym być… - spełnij marzenia”

„Chciałbym być… - spełnij marzenia”, to tytuł kolejnych zajęć dla młodszych czytelników biblioteki, które odbyły się 19.02.2019 r. Uczestnicy zajęć zapoznali się z różnymi zawodami wykonywanymi przez ludzi. Opowiadali również o tym kim sami chcieliby zostać w przyszłości. W trakcie spotkania wykorzystano zagadki, kalambury, gry planszowe i puzzle. Na koniec uczestnicy wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematyki zajęć. Książki z serii „Klub Małego Patrioty” Dariusza Grochala i książka „Zawody” uzupełniły tematykę warsztatów.

Niedźwiedź Wojtek i inne gry edukacyjne”

20.02.2019 r. odbyły się zajęcia dla młodszych czytelników biblioteki noszące nazwę: „Niedźwiedź Wojtek i inne gry edukacyjne”. Młodzi uczestnicy poznali historię słynnego Niedźwiedzia Wojtka, słuchając wybranych fragmentów książki „Dziadek i Niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Mieli okazję zagrać w grę planszową „Miś Wojtek”, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, a także wspólnie stworzyć porter misia. Na koniec wykonane zostały misiowe maski karnawałowe.

„Zimowi bohaterowie książek”

Warsztaty plastyczne z Justyną Kurowską-Widak ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu pod hasłem: „Zimowi bohaterowie książek”, to ostatnia propozycja przygotowana 21.02.2019 r. przez Filię nr 7 WiMBP w Rzeszowie, dla młodszych czytelników. Podczas warsztatów wykonane zostały prace plastyczne przedstawiające Królową Śniegu, w nawiązaniu do znanej baśni Hansa Christiana Andersena, o tym samym tytule, a także wykonana została piękna biżuteria dla królowej.

 

Drobne upominki i nagrody dla uczestników przygotowane zostały przez Bibliotekę, natomiast nagrody książkowe „Odkryjmy Europę”, przygotował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, działający przy WSIiZ w Rzeszowie.

Dziękujemy Dorocie Noworól - plastyk ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem i Justynie Kurowskiej-Widak - plastyk ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu za udział w zajęciach.

Agata Trawka

--------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: