Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Bobrowej

Roald Dahl: "Charlie i fabryka czekolady"

20-04-2011

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Bobrowej w dniu 20.04.2011 r. rozmawiali o książce Roalda Dahl „Charlie i fabryka czekolady”.

Charlie jest małym chłopcem pochodzącym z bardzo ubogiej rodziny, mimo to jest szczęśliwy. Są tak biedni że nie mają pieniędzy nawet na jedzenie. Mieszkają w malutkim domku na przedmieściach miasta. Gdy Charlie dorastał z okna widział wielką fabrykę czekolady – fabrykę pana Wonka. Na każde urodziny w prezencie urodzinowym dostawał to samo – tabliczkę wspaniałej mlecznej czekolady pana Wonki. Pewnego dnia Pan Wonka ogłosił konkurs. Umieścił w tabliczkach czekolady pięć złotych biletów. Bilety odnaleźli: August Gloop – gruby chłopiec, który zjada wszystko co wpadnie mu w ręce; Veruca Salt – rozpieszczona, bogata dziewczynka, która krzyczy dotąd aż dostanie to czego pragnie.; Violet Beauregarde – mistrzyni świata w żuciu gumy balonowej; wymądrzający się i uzależniony od telewizji - Mike teavee oraz nasz bohater Charlie. To oni pojechali na wycieczkę wewnątrz fabryki. Wówczas dzieci pokazują jakie są naprawdę np. Augustus przez swoje łakomstwo wpada do czekoladowej rzeki. Kto zostanie do końca? Kto wygra zabawę zaplanowaną wcześniej przez Pana Wonkę? Tego dowiecie się czytając książkę Roalda Dahla, uczącą skromności, przepełnioną wartościami ważniejszymi niż pieniądze, posiadanie i telewizja. Wartościami takimi, jak rodzina i miłość.

Serdecznie zachęcamy do przeczytania.

Recenzje uczestników DKK

 

"Charlie i fabryka czekolady" to najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam. Pełna wyobraźni książka pociągnie każdego w głąb siebie już na pierwszej stronie. Pan Wonka ma pomysły doprawdy nie z tej ziemi. W swej słynnej fabryce czekolady wymyśla niesamowite smakołyki, ale nikt jeszcze nigdy nie był tak w środku ani nie widział pana Wonki. Charlie Bucket nie może uwierzyć w swoje szczęście, kiedy w opakowaniu czekolady znajduje Złoty Talon, który pozwala mu zwiedzić wspaniałą fabrykę. Ale i tak nawet nie przeczuwa, jakie czekają go tam niespodzianki..

Książkę tę powinien obowiązkowo przeczytać każdy... Gorąco polecamy

 


DKK dla dzieci działający przy Bibliotece Publicznej w Bobrowej: do przeczytania i omówienia została wybrana książka pt” Malutka Czarownica” - Otfried Preussler
.Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 18 maja w Bibliotece Publicznej w Bobrowej.

Małgorzata Sehn

Zapraszamy!

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: