Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Bobrowej

Spotkanie z Ewą Stadtmuller

06-12-2011

W piątek 25  listopada  2011 r. w Bibliotece Publicznej  w Bobrowej w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki  odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller.

Na spotkanie przybyli uczniowie ZSP w Bobrowej z klas: „0”, „I”, „II”,”III”wraz z wychowawcami , przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli,  Koordynator wojewódzki DKK - Małgorzata Augustyn, Radna Gminy Żyraków i Przewodnicząca Komisji Kultury – Zuzanna Janora, Dyrektor CKiP – Maria Czernik, Dyrektor Bibliotek Publicznych Gminy Żyraków – Grażyna Pastuła,dorośli czytelnicy  oraz bibliotekarki z Bibliotek Publicznych Gminy Żyraków.

Pani Ewa jest pedagogiem, dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, wielu książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych. W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach, o tym, jak powstają i skąd czerpie pomysły. Ewa Stadtmüller zdradziła, iż inspiracją do napisania nowych bajek były zazwyczaj pytania jej dzieci. I tak między innymi powstała  pierwsza baśń o świetliku, gdy syn pisarki zapytał, dlaczego robaczek świętojański świeci? Wielu pomysłów dostarcza także pisarce otaczająca ją codzienność. Autorka w interesujący sposób  przedstawiła dzieciom drogę, którą musi przebyć książka, zanim trafi do biblioteki i  do rąk czytelników.

Na spotkanie gość przybył z czarodziejskim kuferkiem, w  którym znajdowały się  niezwykłe i charakterystyczne kukiełki, przedstawiające  bohaterów jej książeczek. Pani Ewa bawiła młodych czytelników barwnymi i ciekawymi opowieściami. Razem ze swymi literackimi bohaterami (kukiełkami) królewną, królem, smokiem i zabawnymi zwierzątkami podróżowała po bajkowym świecie literatury zabierając w tę podróż zaciekawionych i zasłuchanych  przyjaciół z Bobrowej. Pokazała dzieciom, że zabawa w teatr jest łatwa i przyjemna. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni  do zabawy i mogli wypróbować swoje aktorskie talenty biorąc udział w przedstawieniu na żywo. Ponadto pisarka zadawała czytelnikom wiele zagadek, przeprowadziła konkursy w którym nagrodą były książki. Konkursy cieszyły się dużym powodzeniem, które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. W czasie zabawy czas szybko płynie.

Na koniec spotkania można było kupić książki naszego gościa. Chętnych nie brakowało. Uczniowie, nauczyciele jak również  rodzice oczekujący na swoje pociechy, wszyscy z własną  książką ustawili się w długą kolejkę po autograf  i pamiątkową dedykację.

Miłym akcentem kończącym  spotkanie były dla Pani Ewy prezenty przygotowane samodzielnie  przez uczniów i wręczone pisarce. Wzruszona Pani Ewa obiecała  opracować na podstawie lokalnych przekazów legendę o powstaniu wsi Bobrowa w której ilustratorami będą uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej oraz wszyscy chętni.

 

W  Kronice Biblioteki Publicznej w Bobrowej Pani Ewa Stadtmüller  zamieściła taki oto wpis :

 

    Bajka

 

Bajka jest dobra

na wszystko ...

Na nudę i niepogodę,

nie możesz wyjść na podwórko ?

Wyrusz po Żywą Wodę !  

Przejdź przez magiczne lustro,

poznaj   tajemne słowa,

pokonaj złego smoka,

pozwól się Oczarować.

 

 

 

Czytelnikom Biblioteki w Bobrowej życzę wielu pięknych przygód w krainie bajek

 

  Ewa Stadtmüller

 


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: