Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27083818 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Mielcu

Vincent V.Severski: "Niewierni"

09-04-2013

Piątego kwietnia, 2013 r. spotkanie klubowiczów mieleckiego DKK odbyło się przy kolejnej książce Vincenta V. Severskiego „Niewierni”.
Kilka słów o treści... Podobnie jak w „Nielegalnych”, także i tym razem przyjrzeliśmy się pracy służb specjalnych i poczynaniom agentów rozsianych na całym świecie. Polski wywiad, łącznie z Konradem Wolskim na czele dowiaduje się o tajemniczym spotkaniu w hotelu Marriott. Chodzi o zagrożenie atakiem terrorystycznym z rąk Karola Hamonda, Polaka zaangażowanego w działalność Al-Kaidy, jako Safir as-Salam. Dodatkowo mężczyzna wrócił do Polski i pragnie spotkać się z kobietą, w której jest zakochany. Zuza jednak, tak naprawdę jest agentką wywiadu. Zaczyna się emocjonujący wyścig z czasem i niesprzyjającymi okolicznościami. Mnóstwo intryg, gęsta siatka zależności, wiele tajemnic i jeszcze więcej adrenaliny...
I kolejny raz czuję się usatysfakcjonowana. Autor ponownie stanął na wysokości zadania i sprawił, że na czas lektury wciągnęłam się całkowicie w fabułę. Akcja jest wartka, pełna niespodzianek i zaskakujących wydarzeń, więc z pewnością znudzenie nikomu nie grozi. Na początku miałam mętlik w głowie, ale potem z pozoru niepowiązane ze sobą fakty łączą się ze sobą w intrygującą i przemyślaną całość. Odwiedzimy Kaukaz, Jemen, Irlandię, Szwecję a przy okazji poznamy nowych, ciekawych bohaterów. Dodatkowo autor dokończył zaczęte w pierwszej części wątki i wprowadził kolejne, przez co już nie mogę się doczekać trzeciego tomu – „Nieśmiertelnych”. Książkę można przeczytać niezależnie, czy zna się poprzednią część czy nie, choć uważam, że znacznie łatwiej będzie się wczuć w klimat, mając za sobą „Nielegalnych”. Nie jest to jednak niezbędne.
„Niewierni” to świetna powieść szpiegowska i kryminał w jednym. Autor porusza tu szalenie ważne zagadnienia, takie jak terroryzm, religijny fanatyzm, kwestie tolerancji społecznej czy identyfikacji z danym narodem i wyznawanymi przez niego wartościami. I nie tylko! Jestem przekonana, że każdy, kto lubi nieprzewidywalność, rozwiązywanie zagadek i rozrywkę na dobrym poziomie, nie będzie czuł się zawiedziony. Polecam!
Basia

P.S.
Spotkanie w gronie 13-stu osób. Za miesiąc czytamy kryminały Zygmunta Miłoszewskiego – „Uwikłanie” oraz „Ziarno prawdy”.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: