Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Krośnie

„Wiedźmy”

29-11-2022

Jesteś tym o czym myślisz

 

Co kieruje ludzkim życiem? Przeznaczenie? Przypadek? A może człowiek sam kieruje własnym losem? Tego typu pytania zadawały sobie klubowiczki Dyskusyjnego Klubu „Czwórka”, które 28 listopada, w okolicy andrzejek, w Filii nr 4 dyskutowały o książce Ewy Cielesz „Wiedźmy”.

 

Co prawda na spotkaniu nie było czarnego kota i szklanej kuli. Były natomiast tytułowe wiedźmy z powieści, które widzą i czują to, czego inni dostrzec i poczuć nie potrafią. Kobiety, które posiadają wiedzę i umiejętności i w pełni świadomie korzystają ze swojej intuicji, radząc, lecząc i pomagając innym.

 

„Wiedźmy” to inspirowana autentycznymi przeżyciami historia trzech kobiet, których losy łączą się ze sobą i przenikają. Interesujący wątek osobisty bohaterek pomimo, że czasem nieco uproszczony, już od samego początku zaciekawia czytelnika. Sprawia, że pędzimy za bohaterem i żyjemy jego życiem. Jest to powieść o miłości, przyjaźni, rodzicielstwie, zdradzie, stosunkach rodzinnych i zawodowych, trudnej sytuacji materialnej, chęci zemsty. Te bardzo przyziemne sprawy przeplecione są elementami magii, bioenergoterapii, tarotu, ezoteryki, medycyny naturalnej. Zdaniem klubowiczów właśnie opisy wróżenia, opętania i uzdrowień, nadają książce specyficzny klimat i czynią ją jeszcze bardziej ciekawą.

 

„Jesteś tym o czym myślisz” wyczytujemy w powieści Ewy Cielesz, która ukierunkowuje ludzkie zachowanie, przypominając jak ważne w życiu jest pozytywne myślenie, które przyciąga do człowieka to, co piękne i dobre. Nie zabrakło w powieści sformułowań, które mogą uczynić nasze życie pełniejszym i bogatszym. Klubowiczki zwróciły uwagę na cenne złote myśli, z którymi w pełni się zgadzamy. „Dostałaś takie życie, jakie sobie wymyśliłaś, do jakiego dążyłaś. I tyle zyskałaś miłości, na ile otworzyłaś serce” pisze autorka na łamach powieści. A przecież jak dalej twierdzi „miłość jest potężnym lekarzem ciała i ducha”. Aby się o tym przekonać, nie potrzebujemy magii ani wróżb. „Kochajmy zatem” – podsumowały dyskusję uczestniczki spotkania.

 

Na kolejne, świąteczne, spotkanie w DKK „Czwórka” zapraszamy już 19 grudnia, o godz. 10.

 

Monika Król

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: