Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26993171 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2007

Spotkanie z Tomaszem Trojanowskim

25-04-2007

    25 kwietnia 2007 w Filii Nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 i Filii Nr 10 przy ul. Podchorążych 1 odbyły się spotkania autorskie z Tomaszem Trojanowskim, laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Kocie historie”. Pisarz spotkał się z najmłodszymi czytelnikami.

 

    Tomasz Trojanowski jest autorem scenariuszy, słuchowisk radiowych, opowiadań dla dzieci, felietonów, twórcą programów telewizyjnych. W Teatrze Polskiego Radia zrealizowanych zostało około trzydziestu jego słuchowisk. W 1996 roku słuchowisko „Na ratunek” reprezentowało Polskę na międzynarodowym konkursie słuchowisk radiowych EBU w Bratysławie. Współpracował m.in. z miesięcznikiem dla dzieci „Świerszczyk”. Był współautorem wielu programów, takich chociażby jak „Dyngusowe psoty”, „Cztery pory roku”, „Gdzie jest Mikołaj”, „Hity satelity”, „Mini Playback Show”, „To było grane” czy „Zostań Gwiazdą”.

 

    Z wykształcenia Pan Tomasz jest pedagogiem, więc na spotkaniach jego podejście do dzieci było zupełnie odmienne od podejścia innych pisarzy odwiedzających naszą bibliotekę. Przedstawił pełne humoru, dowcipnie zilustrowane książki, których bohaterami są trzy koty lubiące szaloną zabawę. Mówił jak ważna, w życiu każdego człowieka, jest wyobraźnia.

    Dobrze wykorzystana przyniesie wiele dobrego. Z okresu swojego dzieciństwa wspominał pobyt w szpitalu, kiedy to dzięki wyobraźni przenosił się w świat Tomka, bohatera książek Alfreda Szklarskiego. Nie myślał wtedy o chorobie, zastrzykach, a o wspaniałych przygodach i ciekawej lekturze.

 

    Dzieci obejrzały zdjęcia kotów, które znalazły się na stronicach książek, dowiedziały się, że wcale nie jest łatwo przygotować książkę do druku. Po spotkaniach pisarz podpisywał swoje książki i każdy młody czytelnik miał okazję otrzymać jego autograf.

 

    Obydwa spotkania zorganizowane były w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Pisarz nie tylko czytał, ale mówił o złym wpływie mediów i gier komputerowych na rozwój emocjonalny dzieci. Zachęcał do czytania i do rozwijania wyobraźni.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: