Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26860380 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2015

PRZEBOJOWE WAKACJE W BIBLIOTECE. Spotkania wakacyjne w Filii nr 10 – relacja

26-08-2015

Przebojowe wakacje w bibliotece.

Spotkania wakacyjne – Filia nr 10

 

Wakacje są najbardziej oczekiwanym czasem przez wszystkie dzieci. Jest to czas na zabawę, odpoczynek i nowe przygody. Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie dla dzieci pozostających w mieście przygotowała szereg spotkań mających na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie swoich rówieśników.

 

Tegoroczne wakacyjne spotkania w naszej bibliotece przebiegały pod hasłem „Przebojowe wakacje w bibliotece”. W zajęciach brały udział dzieci w wieku 5-12 lat, a spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym może świadczyć liczba dzieci uczestniczących w zajęciach.

 

Różnorodność ciekawych zajęć prowadzonych podczas spotkań sprawiła dzieciom wiele radości i zadowolenia, a oto wybrane formy pracy biblioteki w lipcu i sierpniu:

 

Nasze pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy spotkaniem „W świątek, piątek i niedzielę jesteś moim przyjacielem”, a dotyczyło ono wzajemnego poznania się, rozmów o przyjaźni oraz zabaw integracyjnych.

 

Na kolejnym spotkaniu „Zabierz książkę na wakacje” dzieci wspólnie wykonały książkę łącząc ilustracje, które powstały po przeczytaniu wierszy.

 

„Figle, psoty i chichoty” to ciekawe zajęcia edukacyjne, pełne dobrej zabawy, prowadzone przez Monikę Lewicką z RODM-u. Oprócz świetnej zabawy dzieci również zdobyły wiedzę o krajach UE”.

 

„Po skarby! wakacyjne poszukiwanie lepsze niż leniuchowanie” to zajęcia pełne wrażeń, poszukiwanie skarbów, jak również rozwiązywanie licznych zagadek, wykreślanek i łamigłówek wskazujących drogę do odnalezienia skarbu.

 

Kolejne barwne zajęcia „Co w trawie piszczy” to plastyczne zmagania nad malowaniem kamieni i zamienianie ich w barwne motyle, biedronki i żuczki.

 

Dużą atrakcją była wycieczka nad Wisłok do rezerwatu Lisia Góra i spędzenie tam czasu na obserwowaniu przyrody. Patronem tego niezwykłego plenerowego zwiedzania było Stowarzyszenie EKOSKOP, dzięki któremu dzieci wraz z opiekunami mogły uczestniczyć w przyjemnej przejażdżce Łodzią po Wisłoku i wyjątkowym – lornetkowym podglądaniu przyrody.

 

„Kropki i ciapki” to wykonanie ozdobnych motyli odciskami palców z wykorzystaniem farb plakatowych. Podczas „ciapania” rękami, uczestnicy tworzyli barwne, tęczowe owady.

 

„Cudze chwalicie swego nie znacie” to zajęcia, w trakcie których młodzi uczestnicy wykazali się w drużynowej rywalizacji o tytuł superomnibusa. Dzieci doskonale bawiąc się, rozwiązywały quiz z wiedzy o Polsce.

 

Plastyczne zajęcia „Pozdrowienia z wakacji” to wykonane przez dzieci z kolorowego kartonu i bibuły oryginalne, wakacyjne kartki.

 

Podczas kolejnych zajęć dzieci mogły uczestniczyć w „Smerfnych mistrzostwach” – spotkaniu prowadzonym przez pracowników Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie: Beatę Jarzynę i Jakuba Czaję, którzy przygotowali mnóstwo smerfnych atrakcji – od konkursów po wspólne gry i zabawy.

 

W ciekawych zajęciach: „Kalambury – pokazuję, rysuję, zgaduję”, mali uczestnicy rywalizowali, prześcigając się w licznych konkurencjach: rysowaniu, pokazywaniu i odgadywaniu haseł, np. postaci bajkowych, znanych przysłów czy zwierząt.

 

Również bardzo atrakcyjne zajęcia „Wielkie szczęście małej myszy” przeprowadziła Aleksandra Stępień studentka architektury WSZiE w Warszawie, która nauczyła dzieci rysowania postaci bajkowych ze znanych kreskówek. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały udzielanych rad dotyczących zasad rysowania. Świetną zabawą podczas tego spotkania było, m.in. wspólne malowanie twarzy.

 

Kolejną wakacyjną atrakcją była wycieczka z dziećmi do siedziby EKOSKOP-u na zajęcia laboratoryjne „Laboratorium różnorodności”, prowadzone przez Katarzynę Ruszałę – prezesa Stowarzyszenia. Podczas bardzo interesujących i twórczych zajęć dzieci zapoznały się z budową i funkcją mikroskopu. Zachwycone, bardzo uważnie powiększały lub pomniejszały rośliny, oglądając części paproci, skrzypu, a także znalezioną żywą larwę i pająka. Na koniec tych nietuzinkowych zajęć każde dziecko wykonało samodzielnie kartkę, przyklejając i ozdabiając ją małymi fragmentami ozdobnych roślinek.

 

Wakacyjne biblioteczne spotkania zakończył „Piknik pod chmurką”, podczas którego odbyło się rozdanie nagród oraz nie zabrakło wyśmienitej i radosnej zabawy!

 

Mamy nadzieję, że czas błogiego odpoczynku od szkoły w bibliotece, urozmaicił ten wypoczynek i dostarczył dzieciom miłych wrażeń i niepowtarzalnych przeżyć.

 

Maria Jamróg

___________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: