Archiwum wydarzeń 2016

02-03-2016

FERIE ZIMOWE w BIBLIOTECE –

Filia nr 10

Od 16 do 26 lutego 2016 r. w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie jak co roku, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, zostały zorganizowane spotkania dla dzieci „Ferie zimowe z liskiem Urwiskiem”.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci w wieku od 6-12 lat, które odpoczywały w miejscu zamieszkania.

Nasi goście brali udział w licznych i różnorodnych formach zajęć: animacyjno-czytelniczych, manualnych, konkursach, quizach, grach i zabawach ruchowych.

Największą atrakcją było spotkanie z Katarzyną Ruszałą z Rzeszowskiego Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSKOP. Dzieci poznały Różyczkę i Rózia, liski będące bohaterami teatrzyku walizkowego oraz rodzinę jeży, mieszkańców rezerwatu Lisia Góra w Rzeszowie, dzięki którym dowiedziały się jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.

Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia manualne „Wycinankowy zawrót głowy”, ich uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością, tworząc piękne kartki w kształcie bałwanków. Dzieci rozwijały też swoje umiejętności plastyczne tworząc niezwykłe postacie kotów.

Podczas zajęć „Z liskiem Urwiskiem każdy chodzi uśmiechnięty, od czubka nosa aż po pięty” dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy, quizy ćwicząc przy tym swoją spostrzegawczość. Świetnie się też bawiły w czasie zabawy „Chodzi lisek” wykazując się refleksem.

Z kolei zabawy z chustą animacyjną doskonale zintegrowały uczestników feryjnych zajęć, a rywalizacja drużynowa w skokach na piłce i wyścigu w stumilowych butach w trakcie zabaw ruchowych, dowiodła o ich zwinności i zręczności.

Miłym akcentem kończącym ferie w Bibliotece, a zarazem niespodzianką było przyjęte entuzjastycznie przez dzieci wyjście do osiedlowej pizzerii i obserwowanie kolejnych etapów powstawania pizzy, możliwość dobierania do niej składników oraz jej degustacja.

Radość wzbudziły również symboliczne upominki, które otrzymali wszyscy uczestnicy spotkań.

Mamy nadzieję, że czas wspólnie spędzony w bibliotece podczas ferii zimowych dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, relaksu, dobrej i twórczej zabawy.

Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie składa podziękowanie Bogusławowi Kaszubie właścicielowi pizzerii Ania catering na Osiedlu Tysiąclecia oraz pracownikom Agnieszce Pacanek i Pawłowi Gajdek za miłe przyjęcie i upominki dla dzieci.

Marta Tereszkiewicz

______________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.