Archiwum wydarzeń 2016

Wyniki konkursów o jesieni w Filii nr 10 – relacja

07-11-2016

Wyniki konkursów o jesieni – Filia nr 10

„Jesienne wiersze” oraz „Jesienne pejzaże” to dwie propozycje konkursowe skierowane do uczniów kl. II i III, których motywem przewodnim była jesień. Do eliminacji przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie.

W konkursie plastycznym, którego celem było rozwijanie i odkrywanie uzdolnień plastycznych oraz pobudzanie aktywności twórczej, dzieci mogły wykonać pracę plastyczną o tematyce jesiennej w dowolnie wybranej technice.

Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac kierując się zgodnością z tematem, oryginalnością, starannością i estetyką. Nagrodzonych zostało pięć najlepszych prac oraz przyznano trzy wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Szymon Białek – kl. IIIa, op. Anna Ratowska

II miejsce: Amelia Sitnik – kl. IIb, op. Urszula Granat; Julia Drozd – kl. IIa, op. Renata Leicht

III miejsce: Gromosław Gromadzki – kl. IIIc, op. Bogusława Tressenberg, Maja Oleksy kl. IIId, op. Danuta Szeliga

Wyróżnienia:

Julia Bocek – kl. IIIa, op. Elżbieta Bała

Krzysztof Martens – kl. IIc, op. Jolanta Tobuch-Nieckarz

Szymon Wojtasik – kl. IIIa, op. Anna Ratowska

W konkursie recytatorskim „Jesienne wiersze”, którego celem było rozwijanie wrażliwości na poezję, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci oraz pobudzanie aktywności twórczej, uczniowie przedstawili przygotowane wiersze. Dzieci zaprezentowały wiersze znanych i lubianych polskich poetów: Hanny Zdzitowieckiej, Joanny Kulmowej, Leopolda Staffa, Ewy Szelburg-Zarembiny, Danuty Wawiłow i innych.

Komisja konkursowa dokonała oceny recytacji mając na uwadze dobór tekstu, opanowanie pamięciowe, poprawne i płynne deklamowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nagrody otrzymali :

I miejsce: Martyna Iwan – kl. IIIb, op. Jolanta Tobuch-Nieckarz

II miejsce: Martyna Kopiec – kl. IIIb, op. Danuta Szeliga

III miejsce: Norbert Stencel – kl. IIa, op. Renata Leicht

Wyróżnienia:

Karolina Korwin – kl. IIc, op. Jolanta Tobuch-Nieckarz

Martyna Małek – kl. IIc, op. Jolanta Tobuch-Nieckarz

Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursach, gratulujemy talentu, życząc dalszych sukcesów .

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która jest prezentowana od 26 października do 8 listopada 2016 r., w Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1, w godzinach otwarcia biblioteki.

Bogusława Fura

____________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.