Archiwum wydarzeń 2016

29-01-2016

W POSZUKIWANIU SMERFA –

konkurs czytelniczy – Filia nr 10

„W Poszukiwaniu Smerfa”, pod takim tytułem odbył się 27 stycznia 2016 r. w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie konkurs czytelniczy, w którym uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Rzeszowie, z wychowawczynią Małgorzatą Halladą.

W licznych konkursach i zadaniach rywalizowali ze sobą podzieleni na cztery drużyny uczniowie z kl. II.

Zmagania literackie rozpoczęły się od rozdania naszym gościom ich rozpoznawczego znaku (pieczątka z postacią smerfa), bez którego nie mogli wyruszyć do KRAINY SMERFÓW. Następnie uczestnicy przez specjalny bajkowy tunel udali się do wioski niebieskich ludzików, gdzie poznawali smerfną rodzinę rozpoznając poszczególne postacie, przyporządkowując im odpowiednie imiona i tekst, który ich  charakteryzował.

Na obrazkach przedstawiających wioskę Smerfów dzieci szukały szczegółów, które je różnią, wykorzystując do tego lupę. Losując odpowiednie baloniki, odpowiadały na pytania związane z życiem animowanych postaci. Pomagały Papie Smerfowi w znalezieniu „Księgi Zaklęć” i odczytaniu zaszyfrowanej informacji używając lusterek. Poznawały język Smerfów łapiąc kolorowe piłeczki i odczytując zapisane na nich zdania, wykazując się przy tym dużą zręcznością.

Świetnie bawiły się ze Smerfetką, przyporządkowując odpowiednie przedmioty ich właścicielom. Wykorzystując klepsydrę do pomiaru czasu, rozwiązywały zagadki matematyczne, licząc ukryte w słoikach cukierki. Wykazały się bardzo dobrym smakiem rozpoznając poszczególne składniki czarodziejskiej mikstury. Spotkały się też oko w oko z Klakierem, któremu z zawiązanymi oczami malowały ogon.

Goście wykazali się dużą znajomością przygód animowanych postaci, umiejętnością logicznego myślenia, zdolnościami manualnymi, spostrzegawczością, więc zadania konkursowe, które rozwiązywali nie sprawiły im trudności, ale przysporzyły wiele radości i dobrej zabawy.

Za aktywną pracę w drużynach, jury, które starało się w sposób jak najbardziej obiektywny oceniać poszczególne etapy rozgrywek, przyznało dyplomy i drobne upominki wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcy zostali wyróżnieni otrzymując nagrody książkowe.

Marta Tereszkiewicz

______________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.