Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26860657 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2018

„Ram pam, pam z pingwinkiem Jaśkiem zimy szukam tu i tam” - Ferie zimowe w Filii nr 10 - relacja

12-02-2018

„Ram pam, pam z pingwinkiem Jaśkiem zimy szukam tu i tam”.

Ferie zimowe w Filii nr 10

 

Oferta zajęć na ferie zimowe pod haslem:. „Ram pam, pam z pingwinkiem Jaśkiem zimy szukam tu i tam”, przygotowana przez Filię nr 10 WiMBP w Rzeszowie w cyklu „Ferie z książką”, zawierała liczne propozycje dla dzieci spędzających czas odpoczynku od nauki w bibliotece.
 

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci w poniedziałkowe, wtorkowe, środowe i czwartkowe poranki. Wszystkie chętne dzieci w towarzystwie rówieśników mogły spędzić ciekawie, twórczo i kreatywnie czas. W przygotowanej przez bibliotekarzy ofercie kulturalno-oświatowej znalazły się różne formy rozrywki i edukacji: zabawy literackie, zgaduj-zgadule, kalambury, gry zręcznościowe, warsztaty plastyczne.
 

29 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie pt. „Mieszkańcy bieguna polarnego”. Już od pierwszych chwil spędzonych w bibliotece dzieci mogły bawić się z mieszkańcami bieguna polarnego, bohaterami książki C.C. Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”, poznając ich przygody. Podczas zajęć integracyjnych, zostały wykonane pingwinkowe identyfikatory oraz wesołe papierowe pingwinki.
 

Doskonała zabawa towarzyszyła dzieciom podczas kalamburów, zgaduj-zgaduli „Główka pracuje, rączka rysuje”. Dzieci indywidualnie i zespołowo odgadywały hasła związane z bohaterami bajek i baśni.
 

Podczas kolejnego spotkania 31 stycznia 2018 r. pt. „Dziel się z nami zabawami”, dzieci zostały zaproszone do udziału w zabawach pobudzających wyobraźnię. Przy dźwiękach muzyki w zabawach: rytmicznych, ruchowych i zręcznościowych, uczestnicy mogli wykazać się gibkością ciała i ekspresją ruchową.
 

Następna propozycja „Trele - Morele! zabawami się dzielę” to  różnorodne i liczne konkurencje sportowe z podziałem na zespoły, które dostarczyły dzieciom dobrej zabawy i uśmiechu.
 

5 lutego 2018 r. bawiliśmy się wykorzystując teksty literackie polskich poetów. Spotkanie „Czas na rymy” miało służyć rozbudzeniu wyobraźni i sprawiło, że dzieci chętnie brały udział w inscenizacji wierszy, doskonale wcielając się w bohaterów wierszy: „Rzepka’, „Lokomotywa”, „Wąż”.
 

Kolejną propozycją „Naszyjniki, koraliki” były warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których powstała oryginalna, naturalna biżuteria. Makarony pomalowane przez dzieci farbami, stały się narzędziem do wykonania różnorodnych korali, wisiorków, przywieszek, bransoletek, a nawet pierścionków i witraży.
 

Propozycją przygotowaną przez Muzealników z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie były zajęcia pt. „Five o,clock z Misiem Paddingtonem”. Prowadząca spotkanie, Aleksandra Dołęga, opowiedziała historię sympatycznego misia Paddington w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną. Dodatkową atrakcją były liczne misiowe zagadki. Dobra zabawa nie opuszczała wszystkich podczas dobranockowego spotkania.
 

8 lutego 2018 r. odwiedziliśmy siedzibę Stowarzyszenia EKOSKOP-u, gdzie nasza grupa mogła uczestniczyć w atrakcyjnych, edukacyjnych mini warsztatach ekologicznych. Jak zwykle wizyta obfitowała w mocne wrażenia i wiele emocji w spotkaniu z egzotycznymi zwierzętami.
 

Feryjne spotkania w bibliotece zakończyliśmy wręczeniem drobnych upominków naszym milusińskim, którzy przyjęli zaproszenie i skorzystali z oferty naszej filii, wspólnie spędzając czas na zabawie i edukacji.

Maria Jamróg

 

 ----------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: