Archiwum wydarzeń 2020

„Ferie z książką” – relacja z Filii nr 10

31-01-2020

„Ferie z książką” – relacja z Filii nr 10

W 2020 roku, na czas trwania akcji „Ferie z książką”, Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników bogatą ofertę rozrywkowo-animacyjną, tak aby dzieci mogły miło i radośnie spędzić czas w swojej osiedlowej bibliotece. Cieszy fakt, że spora grupa milusińskich chciała włączyć się do wspólnej zabawy. Podczas siedmiu spotkań, filię odwiedziło 139 dzieci.

W trakcie ferii zimowych odbyły się w bibliotece następujące wydarzenia:

14 stycznia - „Alf - przybysz z innej planety zaprasza do Biblioteki” - rozpoczynając ferie zimowe, dzieci zostały zaproszone do bliższego poznania tajemnic biblioteki. Do rozwiazywania licznych zadań zaprosił Alf - najsłynniejszy kosmita. Nasi goście oglądali  wyjątkowe wydania książkowe, uczestniczyli w konkursie pięknego czytania trudnych tekstów łamiących języki.

14 stycznia – „Każdy poznaje zimowe zwyczaje” – dzieci rozwiązywały bajkowe kalambury, zagadki, quizy, przeprowadzono także konkurs plastyczny na najładniejszego bałwanka.

15 stycznia - „W ferie nigdy się nie nudzimy, bo chustą Klanzy się bawimy” – sportowe zmagania z chustą animacyjną, podczas których uczestnicy ćwiczyli refleks, spostrzegawczość i kondycję fizyczną.

16 stycznia - „Detektywi w Bibliotece - odkryj tajemnice Biblioteki” – zajęcia literacko-animacyjne, konkurs na bibliotecznego mola książkowego. Uczestnicy odkrywali tajemnice Biblioteki rozwiązując łamigłówki, quizy, krzyżówki i rebusy. Aby zostać bibliotecznym molem książkowym, musieli wykazać się znajomością bohaterów i treści książek.

21 stycznia - „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą” – zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonali zakładki do książek. Dzieci wykorzystując swoje zdolności manualne, zrobiły z przygotowanych materiałów zakładki dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Dzięki kreatywności naszych uczestników powstały piękne, małe dzieła sztuki.

22 stycznia – „To i owo na sportowo” - przyjdź nie zwlekaj, szalony bieg przez śnieg na Ciebie czeka” – zabawy z Bałwankiem Heniem. Pomimo braku śniegu i mrozu za oknem, dzieci rywalizowały w drużynach tocząc kule śnieżne, jeżdżąc na saneczkach czy prowadząc bitwę na śnieżki, gdzie doskonale się bawiły.

23 stycznia – „Słodkie pudełeczko” – zajęcia plastyczne, tworzenie i dekorowanie kartonowych pudełek. Z kolorowych kartonów i różnorodnych ozdób, powstały niepowtarzalne pudełeczka na drobne upominki.

Na zakończenie zajęć dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że spotkania w Bibliotece dostarczyły wszystkim nie tylko zabawy i rozrywki, ale także wpłynęły za zacieśnienie więzi rówieśniczych w środowisku lokalnym.

Bogusława Fura,
Marta Tereszkiewicz

----------------------------------------------------------------------------------------------------