Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26848922 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2020

Rajd od bajki do dobranocki - spotkanie z gośćmi z Muzeum Dobranocek

20-07-2020

 

Rajd od bajki do dobranocki - spotkanie z gośćmi z Muzeum Dobranocek

 

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie to miejsce, w którym dzieci i młodzież z chorobami neurologicznymi, psychicznymi i narządu ruchu przechodzą rehabilitację pod opieką zespołu doświadczonego personelu: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, pedagogów, psychologów, logopedów i terapeutów zajęciowych.

 

Mieliśmy dzisiaj wielką przyjemność gościć w Ośrodku i przeprowadzić dla jego podopiecznych jedne z integracyjnych warsztatów z projektu „Wędrujące dobranocki”.

 

„Rajd od bajki do dobranocki” rozpoczęliśmy od przywitania i sprawdzenia humorów milusińskich, w czym bardzo pomógł nam Reksio, który był jednym z bohaterów dzisiejszego spotkania. Okazało się, że większość dzieci jest w dobrym nastroju, ale by był on jeszcze lepszy, przedstawiliśmy uczestnikom postaci z dobranocek i ich przygody.

 

Oprócz sympatycznego pieska z wiejskiego podwórka, jego wielu ról odegranych w serialu uczestnicy warsztatów poznali także historię i postaci z kreskówki „Smerfy”. Najbardziej zainteresował ich wiek Smerfów, które dojrzałość osiągają jako 150-latki oraz ich różnorodne cechy i śmieszne imiona. Zdziwienie wzbudził fakt, że Papa Smerf mający 542 w wieku 100 lat był jeszcze smerfikiem i że Smerfy są nieśmiertelne dzięki kamieniowi długowieczności zakopanemu pod ich wioską.

 

Trudno zapamiętać wszystkie smerfy, ich cechy i imiona, ale łatwo z nimi dobrze się bawić, zwłaszcza, że celem dzisiejszych zajęć była edukacja przez zabawę, ale umówiliśmy się także na  rozrabianie i czarowanie. Porozrabialiśmy trochę, opowiedzieliśmy śmieszne historie i ciekawostki, poczytaliśmy, a także pośpiewaliśmy razem z dziećmi i opiekunami bajkowe piosenki.

 

Spotkanie uatrakcyjniły książki, zakładki i naklejki oraz niezwykłe pomoce zrealizowane z naszego projektu: Wielka Księga Bajek, karty z wizerunkami bohaterów z animacji oraz Mapa bajkowego świata zrealizowanej w formie makiety. Wyczarowaliśmy wioskę Smerfów wraz z jej niebieskimi mieszkańcami.

 

Serdecznie dziękujemy personelowi RORE oraz Filii nr 15 WIMBP w Rzeszowie za pomoc w organizacji warsztatów i ogromną życzliwość.

 

„Wędrujące dobranocki - cykl dostępnych, integracyjnych wydarzeń, zajęć i warsztatów artystycznych” realizujemy w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna”.

 

Jego celem jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

 

Partnerzy: Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczną „Tęczowy Domek” w Rzeszowie, Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Spółdzielnia Socjalna Niebieski Młyn w Kraśniku, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Patronat honorowy: Fundacja Reksio im. Heleny i Lechosława Marszałków

 

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, rzeszow.wyborcza.pl, resinet.pl 

 

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: