Archiwum wydarzeń 2018

Letnie zabawy w gorącej atmosferze. Zajęcia wakacyjne – relacja z Filii nr 16

13-09-2018

Letnie zabawy w gorącej atmosferze.
Zajęcia wakacyjne – relacja z Filii nr 16

Podczas tegorocznych wakacji zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne dla dzieci. Jak się okazało, nie tylko uczniowie odpoczywający od zajęć szkolnych chętnie w nich uczestniczyli. Przedszkolaki również zainteresowała sierpniowa oferta biblioteki.

Każde z zajęć cieszyło się popularnością, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy!

Nasze warsztaty:

Odlotowe latawce. Na pierwszych wakacyjnych zajęciach próbowaliśmy poskromić wiatr konstruując jedyne w swoim rodzaju latawce. Uczestnicy zmierzyli się też z wakacyjną listą wyzwań, dzięki której mogli sprawdzić jakie aktywności można zrealizować podczas letniej przerwy.

Kropeczki + patyczki. Podczas zajęć, dzieci malowały kropeczkowe obrazki. Wystarczyły do tego zwykłe patyczki higieniczne, pomysłowość i nieco cierpliwości. Skupienie młodych artystów, przerwała zabawa z chustą KLANZY w kształcie wielkiej kropki oraz „kropkowy quiz błyskawiczny”.

Wakacyjne marzenia
. Na kolejnych wakacyjnych zajęciach trochę się rozmarzyliśmy. Dzieci miały za zadanie zaprojektować wymarzone wakacje, same decydowały czy chcą pojechać nad morze, w góry do USA, polecieć w kosmos czy na Hawaje. Powstały bardzo pomysłowe prace plastyczne. Dodatkowo szukaliśmy recepty na udane wakacje.

Puchata łąka
. Spotkanie zaczęliśmy od projekcji wprowadzającej dzieci w świat łąkowej fauny i flory. Zaraz po przyrodniczych zgadywankach, dzieci wyczarowały kolorowe prace, które ozdobiły witrynę biblioteki.

Podróże małe i duże : Japonia
. Podczas zajęć dzieci próbowały swoich się sił w sztuce origami, w kaligrafii japońskiej, w jedzeniu pałeczkami. Na zakończenie zostało jeszcze trochę czasu by pobawić się w tradycyjną zabawę japońską fukuwarai.

Spotkaj się z książką
. Po pierwsze - głośne czytanie! Po drugie – uważne słuchanie! Po trzecie -  plastyczne działanie! Pod takimi hasłami przebiegały zabawne zajęcia inspirowane książkami Mo Willemsa. Po wysłuchaniu tekstu, dzieci ozdabiały papierowe talerzyki wizerunkami Malinki i Leona.

Mistrz reklamy
. Prace wykonane w czasie tego spotkania będą mogły wziąć udział w bibliotecznym konkursie „Zareklamuj książkę!”. Zanim uczestnicy zajęć wykonali foldery i plakaty reklamowe, musieli zakupić w naszym sklepiku materiały plastyczne. Cennik nie był zbyt wygórowany. Za dwa pajacyki można było nabyć pomponiki, kolorowy papier kosztował odgłos porannego koguta, zaś kolorowe piórka to tylko jeden okrzyk Apacza.

Szalone wakacje z Panem Brummem
. Na zajęciach zorganizowanych dla przedszkolaków, sprawdzaliśmy co słychać u Pana Brumma i jego przyjaciół w książce „Pan Brumm na Hula Hula”. Razem ustalaliśmy jak spakować się na wakacje, zobaczyliśmy czym można się dostać na wyspę Hula Hula i jakie niebezpieczeństwa czyhały na bohaterów książki. Na zakończenie dzieci wykonały rybki z kolorowych papierów.

W przyszłym roku następne wakacyjne spotkania, na które już teraz zapraszamy.

Monika Kotarba
Joanna Piela

------------------------------------------------------------------------------------------