Archiwum wydarzeń 2020

Konkurs recytatorski Czarodziej Słowa w Filii nr 4 rozstrzygnięty

23-10-2020

KONKURS RECYTATORSKI ONLINE KONTEMPLUJĄC PIĘKNO KRAJOBRAZU ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Tegoroczny konkurs recytatorski Czarodziej Słowa pod hasłem Kontemplując piękno krajobrazu odbył się w wersji online.

Konkurs miał charakter otwarty i był dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji 100. rocznicy Jego urodzin oraz Roku Jana Pawła II ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem konkursu było m. in. rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i jej popularyzacja w myśl słów Jana Pawła II „Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu…” Papież został zapamiętany przez nas jako wielki ekolog i miłośnik przyrody, kochał góry, jeziora, lasy i otaczającą nas przyrodę, stąd nasze działanie i pomysł konkursu.

Zaproponowana przez bibliotekarzy nowa forma konkursu nie zniechęciła młodych pasjonatów poezji. Dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat licznie zgłosili się do zaprezentowania swoich recytatorskich umiejętności.

21 października 2020 r. odbyły się obrady komisji w składzie:  Danuta Hulek, Kierownik Filii nr 4 - Przewodnicząca; Barbara Balicka,  Kierownik Wypożyczalni Muzycznej – Członek, Katarzyna Błajdo, Specjalista ds. promocji – Członek.

Na platformę Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przesłano 44 filmiki z nagraniami recytacji. W pierwszej kategorii wiekowej (7-10 lat) uczestniczyło 32 dzieci, w kategorii młodzieżowej (11-15 lat) zgłosiło się 12 recytatorów.

Komisja oceniała płynność i bezbłędność recytacji, wyrazistość i dykcję, interpretację tekstu, kulturę i piękno recytacji, zachowanie limitu czasu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Poziom artystyczny recytacji był niezwykle wysoki, stąd bardzo trudna ocena i wybór najlepszych spośród wspaniale przygotowanych małych artystów. Bardzo wysoko oceniamy kunszt recytatorski wykonawców, dobór wierszy do osobowości dzieci i ich  wrażliwości. To niezwykle trudna sztuka mówienia, kiedy naszym partnerem jest tylko kamera. Bardzo jesteśmy Wam wdzięczni, dostarczyliście nam pięknych przeżyć i wzruszeń.

Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia następującym recytatorom:

KATEGORIA WIEKOWA: 7-10 LAT

3.      Karolina Kmiotek

4.      Alicja Kozak

5.      Katarzyna Pociask

NAGRODA KIEROWNIKA FILII 4:

1.      Antonina Twardak

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do udziału w konkursie recytatorskim online, wymagającym w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii szczególnego zaangażowania i umiejętności.

Konkurs został sfinansowany ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

Danuta Hulek