Archiwum wydarzeń 2013

Rozstrzygnięcie konkursu „Wakacje z Aleksandrem Fredrą” - Filia nr 5

17-09-2013

Rozstrzygnięcie konkursu

„Wakacje z Aleksandrem Fredrą”

Włączając się w obchody Roku Aleksandra Fredry, Filia nr 5 zorganizowała konkurs popularyzujący życie i twórczość słynnego komediopisarza. Zmagania miały formę krzyżówki. Zadaniem uczestników było rozwiązanie krzyżówki i podanie hasła-aforyzmu autora, pochodzącego z „Zapisków starucha”, który brzmi: Psy gryzą się nad kością-a nad cieniem ludzie. W konkursie udział wzięły 34 osoby, które poprawnie wskazały hasło krzyżówki. Dlatego komisja konkursowa, w składzie: Monika Ohar-Pawiak - Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Renata Pasternak - kierownik Działu Udostępniania WiMBP oraz Aldona Wiśniowska - kierownik Filii nr 5, mając do dyspozycji książki ufundowane przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, postanowiła przyznać nagrody wszystkim uczestnikom.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 września podczas imprezy czytelniczej: NARODOWE CZYTANIE. ALEKSANDER FREDRO pod hasłem Z HUMOREM OD POKOLEŃ. Książki laureatom wręczyła Dyrektor WiMBP w Rzeszowie - Monika Ohar-Pawiak.

Konkurs miał zasięg wojewódzki - wśród uczestników byli mieszkańcy Rzeszowa i okolic, ale także Ustrzyk Dolnych, Sanoka i innych miejscowości Podkarpacia. Krzyżówkę rozwiązywały dzieci, młodzież i dorośli, często rodzinnie. Laureaci cieszyli się z wygranych książek, zaś organizatorzy z faktu sprawienia czytelnikom radości. Zaproponowane przez bibliotekę zmagania ukazały związek Aleksandra Fredry z Podkarpaciem, przywiązanie autora do wartości rodzinnych oraz uniwersalny charakter jego utworów.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w zmaganiach. Wyrazy wdzięczności kieruję także do Wydawnictwa Znak, za ufundowanie atrakcyjnych nagród książkowych, które niewątpliwie stanowiły zachętę do rozwiązania krzyżówki.

oprac. Aldona Wiśniowska

----------------------------------------------------------------------