Archiwum wydarzeń 2010

„POECI WŚRÓD DZIECI” - spotkanie autorskie z Reginą Nachacz

12-05-2010

W ramach ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „Biblioteka- słowa ,dźwięki ,obrazy”, Filia Nr 6 na Nowym Mieście zorganizowała dla dzieci spotkanie autorskie z regionalną poetką , autorką wierszy dla dzieci Reginą Nachacz.

Pani Regina Nachacz jest laureatką wielu nagród i wyróżnień .Mieszka w Rzeszowie. Pisze i maluje od dziecka. W 2009 roku w Międzynarodowym Konkursie Debiutantów Tomików Poezji zdobyła nagrodę za zestaw wierszy o kotkach, stanowiących treść publikacji p.t.” Cukiernia Słodka Psotka” .

Na spotkanie autorskie z Panią Reginą Nachacz zaprosiliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych Nr 9 i 23. Uczniowie byli świetnie przygotowani pod względem znajomości treści wierszy - „Kocie Bajki”, wykonali także piękne ilustracje do wybranych wierszy. Nasi młodzi czytelnicy z radością i śpiewem powitali naszego gościa.

Atrakcją dla wszystkich naszych uczestników były trzy prawdziwe kociczki: Dorocia, Majeczka ,Maria , które swoją obecnością podkreślały magiczny koci nastrój spotkania, wzmocniony dodatkowo głośnym czytaniem kocich wierszy. Nasz gość nawiązał serdeczny i ciepły kontakt z uczestnikami spotkania. Poetka opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej, o tym jak powstają jej wiersze. Chętnie odpowiadała na wszystkie zadawane pytania dotyczące twórczości literackiej dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Nasza młoda publiczność była bardzo ciekawa skąd pisarka czerpie pomysły do swoich utworów? Czy ma zwierzątka w domu? O czym będą kolejne książeczki .

Dzięki dociekliwości najmłodszych czytelników mogliśmy się dowiedzieć o nowych wierszach przygotowanych do druku min : o wierszu „Róża Jana Pawła II”  oraz wielu innych. Autorka dokonała wyboru najpiękniejszych ilustracji w wykonaniu dzieci, wzruszona serdecznie wszystkim podziękowała za piękne prace zabierając ze sobą na pamiątkę spotkania ,być może do nowego tomiku poświęconego dzieciom.

Spotkanie z Panią Reginą Nachacz było bardzo miłe, z pewnością pozostanie jako niezapomniane w pamięci dzieci, które zaopatrzone w „Kocie maseczki” ustawiły się do bardzo długiej kolejki po osobiste autografy.