Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26764799 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2010

„POECI WŚRÓD DZIECI” - spotkanie autorskie z Reginą Nachacz

12-05-2010

W ramach ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „Biblioteka- słowa ,dźwięki ,obrazy”, Filia Nr 6 na Nowym Mieście zorganizowała dla dzieci spotkanie autorskie z regionalną poetką , autorką wierszy dla dzieci Reginą Nachacz.


Pani Regina Nachacz jest laureatką wielu nagród i wyróżnień .Mieszka w Rzeszowie. Pisze i maluje od dziecka. W 2009 roku w Międzynarodowym Konkursie Debiutantów Tomików Poezji zdobyła nagrodę za zestaw wierszy o kotkach, stanowiących treść publikacji p.t.” Cukiernia Słodka Psotka” .


Na spotkanie autorskie z Panią Reginą Nachacz zaprosiliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych Nr 9 i 23. Uczniowie byli świetnie przygotowani pod względem znajomości treści wierszy - „Kocie Bajki”, wykonali także piękne ilustracje do wybranych wierszy. Nasi młodzi czytelnicy z radością i śpiewem powitali naszego gościa.


Atrakcją dla wszystkich naszych uczestników były trzy prawdziwe kociczki: Dorocia, Majeczka ,Maria , które swoją obecnością podkreślały magiczny koci nastrój spotkania, wzmocniony dodatkowo głośnym czytaniem kocich wierszy. Nasz gość nawiązał serdeczny i ciepły kontakt z uczestnikami spotkania. Poetka opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej, o tym jak powstają jej wiersze. Chętnie odpowiadała na wszystkie zadawane pytania dotyczące twórczości literackiej dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Nasza młoda publiczność była bardzo ciekawa skąd pisarka czerpie pomysły do swoich utworów? Czy ma zwierzątka w domu? O czym będą kolejne książeczki .


Dzięki dociekliwości najmłodszych czytelników mogliśmy się dowiedzieć o nowych wierszach przygotowanych do druku min : o wierszu „Róża Jana Pawła II”  oraz wielu innych. Autorka dokonała wyboru najpiękniejszych ilustracji w wykonaniu dzieci, wzruszona serdecznie wszystkim podziękowała za piękne prace zabierając ze sobą na pamiątkę spotkania ,być może do nowego tomiku poświęconego dzieciom.


Spotkanie z Panią Reginą Nachacz było bardzo miłe, z pewnością pozostanie jako niezapomniane w pamięci dzieci, które zaopatrzone w „Kocie maseczki” ustawiły się do bardzo długiej kolejki po osobiste autografy.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: