Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26764873 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2010

Harcerze w Bibliotece

30-07-2010

W dniach 28 i 30 lipca 2010 roku WiMBP Filia Nr 6 w Rzeszowie gościła harcerzy z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej "ABENABI-SHOKKA" im. Roberta Baden-Powella. Spotkania zostały zorganizowane dla uczestników zajęć kulturalno-oświatowych pod hasłem:” Wakacje w bibliotece ”. Z radością powitaliśmy harcerki, które urozmaiciły nam zajęcia poprzez zabawę ,muzykę, śpiew i zajęcia aktywizujące, ułatwiające poznanie, kreatywność i miłą atmosferę.


W mundurze, przy dźwiękach gitary, z piosenką na ustach harcerze zaprezentowały swoją drużynę. Harcerki wraz ze swoją drużynową podkreśliły ,że chcą kontynuować najwspanialsze ideały, opowiedziały o sobie, swojej pasji, chęci realizacji celów i zadań w harcerstwie Zaznaczyły, że harcerstwo ma dla nich nadal swój urok, mimo ,że w dzisiejszych czasach nie jest tak popularne jak dawniej, to wciąż ich intryguje i przyciąga. Dla niejednej z nich, to piękne chwile spędzone wśród wspaniałych ludzi w wyjątkowej atmosferze. Podkreśliły fakt, że harcerstwo zobowiązuje, zmienia życie, wymaga zdyscyplinowania i poświęcenia wolnego czasu, ale mimo to ,stanowi dla nich wspaniałą przygodę.


Dziewczyny nie tylko bawiły się z uczestnikami zajęć, zaprezentowały podstawowe zasady udzielania pomocy w nagłych przypadkach, uczyły sztuki wiązania węzła oraz śpiewu harcerskich piosenek.


Cieszymy się ,ze biblioteka gościła tak zaangażowaną Drużynę. Grono harcerek, to grono bez wątpienia młodych ludzi, wyjątkowo inteligentnych, oddanych swym ideałom i wielkiej pasji. Łączą szkołę i obowiązki wobec harcerstwa, poświęcając swój wolny czas ,bo doskonale zdają sobie sprawę ,że składana przysięga zobowiązuje ich na całe życie. Dzięki takim osobowościom Hufiec Rzeszowski będzie zawsze tętnił życiem.


Wspólne gry ,zabawy, śpiew oraz wpis do kroniki bibliotecznej na długo zostanie nam w pamięci. Mamy nadzieję, że współpraca z biblioteką będzie się nie tylko umacniać, ale owocować nowymi pomysłami i innowacjami służącymi podnoszeniu kultury czytelniczej młodych czytelników.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: