Archiwum wydarzeń 2013

BAJKOWA CZARODZIEJKA Z KSIĄŻKOLANDII - relacja ze spotkania w Filii nr 6

24-09-2013

„Bajkowa Czarodziejka z Książkolandii”
– spotkanie w Filii nr 6

W pierwszym powakacyjnym miesiącu Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie przystąpiła do kontynuacji cyklu zajęć pt.: ”Pierwsze Kroki w Krainie Bajki”, zapraszając dzieci do odbycia wędrówki po cudownym świecie książek, świecie fantazji, pełnym czarów i niezwykłych wydarzeń.

Spotkania z Bajkową Czarodziejką – pomogły najmłodszym czytelnikom stawiać pierwsze kroki w bibliotece – w magicznej Krainie Książkolandii. Czarodziejka wypowiadając zaklęcie:

"Czary mary nie do wiary
Abra   Kadabra  plim plam plum
I już krasnoludków cały tłum"

zaczarowała dzieci z Przedszkoli Nr 35, 38 w Książkoludków.

Zanim dzieci przekroczyły „Bramy Książkowej Krainy”, wysłuchały tajemniczego listu od książki, uskarżającej się na złe traktowanie przez czytelników. Opiekunka Książkolandii rozmawiała z przedszkolakami o roli i zadaniach biblioteki, ulubionych bajkach oraz domowych biblioteczkach. Uczestnicy spotkania wysłuchali ”próśb i skarg książki”, które dotyczyły jej poszanowania i zasad kulturalnego czytania. Następnie milusińscy zapoznali się z opowiadaniem pt. „O książce ,która mówiła” F. Blackett oraz poznali regulamin Biblioteki i obowiązki czytelnika. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i otrzymały elektroniczną kartę czytelnika, umożliwiającą wypożyczanie książek.

Na zakończenie wspólnych zajęć uczestnicy odgadywali zagadki związane z tytułami bajek i wierszyków dla dzieci oraz ich głównymi postaciami bajkowymi. Każdy przedszkolak został nagrodzony przez Bajkową Czarodziejkę kolorową zakładką.

Spotkanie w Książkolandii dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń, umożliwiło poznanie biblioteki i regulaminu korzystania z niej.

Mamy nadzieję, że nasi nowi czytelnicy będą z przyjemnością odwiedzać naszą Filię.

oprac. Joanna Rozborska

------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www. za zgodą rodziców i opiekunów.