Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26903354 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2010

Ferie zimowe w bibliotece

25-02-2010

W dniach 16,18, 23, 25 luty 2010 r. (wtorek i czwartek) odbyły się zorganizowane zajęcia podczas ferii zimowych dla czytelników Biblioteki Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie pod hasłem Zima w bibliotece.


16.02.2010 r. (wtorek)
– na pierwszych zajęciach ferii zimowych pod hasłem: Bałwanki z plasteliny i nie tylko czytelnicy Filii Nr 7 modelowali z plasteliny bałwankowe i inne postaci zaczerpnięte z własnej wyobraźni.


18.02.2010 r. (czwartek) – spotkanie pod hasłem Co kryje się za wyrazem…?  Zagadki, quizy, krzyżówki miało na celu poszerzyć zakres wiedzy ogólnej uczestników poprzez uzupełnianie haseł w przygotowanych zadaniach. W trakcie zajęć dzieci malowały także, ciekawe obrazy ilustrujące ich zainteresowania.

 

23.02.2010 r. (wtorek) - w dniu tym odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Jamą pod hasłem Oko w oko z postacią telewizyjną - kolekcjonerem, pasjonatą, instruktorem w Muzeum Dobranocek i ofiarodawcą eksponatów. W spotkaniu wzięli udział czytelnicy biblioteki i uczestnicy ferii zimowych z Młodzieżowego Domu Kultury wraz z ich opiekunem p. Robertem Nowakiem. Nasz gość opowiadał o bohaterach telewizyjnych kreskówek, Jacku i Agatce (bohaterowie teatrzyku telewizyjnego wymyśleni przez ilustratora Adama Kiliana. Teatrzyk był emitowany przez 10 lat. Również tym bohaterom zawdzięcza się powstanie Orderu Uśmiechu, gdyż w obecności p. Wandy Chotomskiej chory chłopiec przebywający wówczas w szpitalu, postanowił, by taką nagrodę im właśnie wręczyć. Projekt orderu wymyśliła ówczesna uczennica szkoły podstawowej - Ewa Chrobak- późniejsza laureatka tej nagrody), Misiu Uszatku, Kiwaczku, Wilki i Zającu, a także Piaskowym Dziadku, prezentując poszczególne maskotki i mówiąc ciekawe historie ich powstania. Pan Wojciech przytoczył także, postać Rumcajsa, czytając fragment opowiadania Jak szewc został rozbójnikiem z książki „RumcajsVaclav Ctvrtek-. Temat poruszany przez p. Jamę był bardzo ciekawy, gdyż w trakcie spotkania, jego uczestnicy zadawali i odpowiadali na pytania naszego gościa. Wszyscy bawili się przy tym doskonale, zarówno dorośli jak i dzieci.

 

25.02.2010 r. (czwartek) - zajęcia prowadzone przez panią Dorotę Noworól z Gimnazjum w Hyżnem uwrażliwiły uczestników na ciekawe formy sztuki i sposób patrzenia na nie pod różnym kątem. Nosiły one tytuł : Noc w świetle reflektorów – krajobrazy zimowe. Tematyka zajęć dotyczyła tzw. „dripingu” – maskowania za pomocą gazet oraz pryskania farbą na określony element dekoracyjny. Prekursorem tego typu stylu był Jackson Pollock - twórca taszyzmu (zastosowanie plam ). Zajęcia pokazały, iż każdy posiadający odrobinę wyobraźni i sprawne ręce, a nie mający wysokiego talentu artystycznego może się świetnie bawić.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: