Archiwum wydarzeń 2011

"Cała Polska Czyta Dzieciom"

16-06-2011

Dnia 31 maja 2011 r. ,w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, w ramach „X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom-Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom”- odbyło się spotkanie, pod hasłem: „Czytamy Razem”, rozpoczynające akcję czytania z przedszkolakami, z Przedszkola Publicznego Nr 28 (wych.p. Alicja Danowska; p. Zofia Wojciechowska).Była to pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece. Dzieci dowiedziały się o zasadach regulaminu obowiązujących czytelnika biblioteki , wysłuchały utworów: Jana Brzechwy „Entliczek pentliczek”, „Na straganie”. Na zakończenie spotkania dzieci mogły same oglądać książki znajdujące się w czytelni. Obecnych było 24 uczestników. (13.00-13.40)

W Dniu Dziecka -1 czerwca 2011 r. – w Przedszkolu Publicznym Nr 37 w Gr. 4 (sześciolatki) (wych. p. Małgorzata Welc) odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami -Anny Kurowskiej -kierownika Filii Nr 7, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom, pod hasłem: „Czytamy Razem”. W trakcie spotkania przypomniane zostały teksty Jana Brzechwy „Na straganie”  oraz Aleksandra Fredy „Paweł i Gaweł”  a także, utwór „2 bajki o Smokach”  oraz wiersze Ewy Kozyry-Pawlik ”Abecadlik”. Dla urozmaicenia spotkania, aby uczcić święto Dnia Dziecka, przedszkolaki otrzymały drobne upominki. Obecnych było 20 uczestników. (9.00-9.45)

Dnia 8 czerwca 2011 r. , w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, odbyło się trzecie spotkanie z przedszkolakami, z Przedszkola Publicznego Nr 37, Gr. 2 (czterolatki) (wych. p. Agnieszka Rojek), propagujące czytanie bajek i baśni dzieciom przez dorosłych, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” – „Czytamy Razem”. Specjalnymi gośćmi tego spotkania były Panie: Anna Mróz –wice-dyr. Młodzieżowego Domu Kultury, Panie bibliotekarki z Informatorium WiMBP w Rzeszowie: Ewa Ferenc i Elwira Wróbel, które przypomniały słuchaczom znane i lubiane utwory z dzieciństwa Aleksandra Fredy: „Paweł i Gaweł” ; Juliana Tuwima: „Spóźniony Słowik” i Słoń Trąbalski”; Jana Brzechwy: „Mucha”, „Entliczek Pentliczek”, „Jajko”, ”Sum”  i wiersz „Żuk”  oraz Tadeusza Śliwińskiego: „Wilk u dentysty”. W formie przerywnika, dzieci odgadywały zagadki alfabetyczne Ewy Chotomskiej z książki, pt.:„Kuchenny alfabet w zagadkach”. Wszyscy wspólnie bawiliśmy się znakomicie, zaśmiewając się z czytanych przez naszych Gości utworów. Obecnych było 20 uczestników. (10.00-11.30)

Dnia 10 czerwca 2011 roku, w Filii Nr 7, odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego Nr 37, Gr. 1 (trzylatki) z opiekunem, panią Agatą Błaszczyk, w ramach akcji „X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - Cała Polska Czyta Dzieciom” - „Czytamy Razem”. Dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg biblioteki, gdzie miały możliwość zobaczyć ją od środka. Zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki. Atrakcją spotkania była możliwość oglądania bajek i bajeczek dla najmłodszych. W trakcie pobytu w Bibliotece, wysłuchały wierszy Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”, „Kaczka Dziwaczka”; Juliana Tuwima „Lokomotywa”  i zagadki z „Kuchennego alfabetu”  Ewy Chotomskiej”. Na zakończenie spotkania w Bibliotece, najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Obecnych było 24 uczestników. (10.00-10.20)

We wszystkich spotkaniach, w ramach akcji: „X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom- Cała Polska Czyta Dzieciom”- „Czytamy Razem”, w Filii Nr 7, wzięło udział 88 uczestników.