Archiwum wydarzeń 2018

25-04-2018

„Papiery do Kariery” -
warsztaty z Ewą Nowak-Koprowicz – relacja z Filii nr 7

Papiery do Kariery” to tytuł  warsztatów związanych z kształtowaniem ścieżki swojej kariery, organizowanych w całej Polsce, w tym również w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie. Warsztaty skierowane są do młodzieży szkół średnich, a realizowane pod patronatem Krajowego Centrum Europass i Krajowego Biura Eurodesk Polska.

23 kwietnia 2018 r. warsztaty w bibliotece przeprowadziła Pani Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z kl. III CT z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie  (p. Beata Mosna, p. Irena Bialic)

Co jest potrzebne, aby otrzymać dobrą pracę? Jak trzeba się zaprezentować i co przygotować, by móc zrobić karierę? Uczestnicy starali się odpowiadać na pytania zadawane przez naszego gościa, głosując przy pomocy kart zielonych i czerwonych, odnosząc się do, m.in. następujących treści: „Bez dyplomu dobrej uczelni wyższej, nie zdobędę dobrze płatnej pracy” czy „Planuję nauczyć się języka obcego, aby wyjechać na studia lub do pracy za granicą”.

W dalszej części warsztatów młodzież odpowiadała na takie pytania, jak: Jakie są moje postawy, wiedza i zdolności? Jakie są moje mocne strony? Co mnie wyróżnia? W czym jestem dobry? W jakiej dziedzinie zdobyłem certyfikat i umiejętności? Prelegentka zapewniała, że zdobyte umiejętności i mocne strony pozwolą wykorzystać je w przyszłości.

Warsztaty pozwoliły uczestnikom wskazać kierunek do poszukiwań pracy. W dobie dzisiejszej szybkiej informacji, Internetu i różnych możliwości, przed młodzieżą otwiera się świat, tylko trzeba po niego sięgnąć i pracować nad sobą, by ten cel osiągnąć.

Dziękujemy Pani Ewie Nowak-Koprowicz za przygotowanie warsztatów, a uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie za udział w warsztatach.

Anna Kurowska

---------------------------------------------------------------------------------------------