Archiwum wydarzeń 2020

17-06-2020

„ Komunikacja interpersonalna”
„Etykieta w Biznesie”

Warsztaty online z Sylwią K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów i Instytutu Badań nad Cywilizacjami  przy WSIiZ w Rzeszowie

Kolejne warsztaty on-line pod hasłem „Etykieta w Biznesie” z cyklu „Komunikacja interpersonalna”, odbyły się w  dniu  03.06.2020 r. Zorganizowane zostały przez Filię nr 7 WiMBP w Rzeszowie, a przygotowane i poprowadzone przez Sylwię K. Mazur  z  Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Instytutu Badań nad Cywilizacjami  przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie. Spotkanie było możliwe dzięki platformie BlackBoard, którą na potrzeby zajęć udostępnił WSIiZ.

Udział w warsztatach wzięli uczniowie  kl. II F.Ś z Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. Spotkanie odbyło się w godzinach 8.30-9.40.

Tematyka warsztatów nawiązywała do różnych  sposobów zachowania się, zasad savoir-vivre, nie tylko w trakcie zawierania różnych umów biznesowych czy spotkań, ale także, w sytuacjach prywatnych. Uczniowie dowiedzieli się kiedy należy podać rękę, kto pierwszy ją wyciąga, jakie znaczenie w różnych kulturach ma wizytówka, jakie są zasady przedstawiania, dlaczego zasada pierwszeństwa jest kluczowa, nie tylko w dyplomacji oraz jak należy aktywnie słuchać.

Bardzo ciekawe spotkanie, które umożliwiło uczestnikom poznanie właściwych form zachowania się w sytuacjach prywatnych oraz zawodowych.

Dziękujemy Sylwii K. Mazur  z  Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz  Instytutu Badań nad Cywilizacjami za przygotowanie warsztatów online.

Dziękujemy uczniom i ich nauczycielom  z Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie za udział w nich.

Anna Kurowska

-------------------------------------------------