Archiwum wydarzeń 2021

07-04-2021

V OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY® MAŁGORZATY MUSIEROWICZ w Filii nr 7

Akcja czytelnicza pod patronatemWydawnictwa Akapit Press

25 marca 2021 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 7 wzięła udział w V GÓLNOPOLSKIM CZYTANIU JEŻYCJADY® MAŁGORZATY MUSIEROWICZ. Akcja czytelnicza została zorganizowana przez Wydawnictwo Akapit Press. Wzięło w niej udział 49 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wraz z nauczycielkami języka polskiego: Urszulą Klimas i Beatą Kuczek. Głośne czytanie odbywało się online, w dwóch etapach, w godzinach od 8.50 do 10.00 i od 10.40 do 12.00.

Utwory Małgorzaty Musierowicz cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem i powodzeniem. Z roku na rok, powiększa się też, nowe grono sympatyków  i czytelników tego cyklu. Tym razem czytane były fragmenty  8. jego części  pt.: „Pulpecja”. Bohaterka tej książki Patrycja Borejko, zwana przez rodzinę Pulpecją, przeżywa wiele dylematów i rozterek związanych z maturą, miłością  i swoją przyszłością. Wartka akcja zachęca Czytelnika do pogłębienia treści lektury, do zapoznania się z nowymi wyrazami i do poznania ważnych spaw poruszanych na kartkach tej powieści.

Przebieg wydarzania online odbył się z wykorzystaniem  platformy Teams. Uczniowie łączyli się wspólnie, by czytać wybrane wcześniej, fragmenty książki z cyklu „Jeżycjada”.

Poniżej przedstawiamy wykaz nazwisk uczniów, którzy czytali wspomniane fragmenty książek Małgorzaty Musierowicz:

• Zofia Andres
  • Karina Dziobak
  • Gabrysia Gardias
  • Amelia Januś
  • Aleksandra Maciejczyk
  • Róża Kłęk
  • Antonina Sajór
  • Weronika Hodyr
  • Michał Karpeta

Dziękujemy Nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie za zaangażowanie się  i udział w akcji, która jest jednocześnie zachętą do poznania literatury polskiej.

Anna Kurowska

-------------------------------------------------