Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26871684 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2019

„Ferie z książką” - Filia nr 8 - relacja

25-02-2019

Ferie z książką - Filia nr 8

 

Ferie zimowe dobiegły już końca. Filia nr 8 po raz kolejny włączyła się w akcję „Ferie z książką”. Na ten czas przygotowano wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci. Uczestnicy wzięli udział w różnych zabawach plastyczno-literackich oraz rywalizowali w grach planszowych.

Na pierwszych zajęciach - 13 lutego - pod hasłem Zimą w koło jest wesoło dzieci grały w wiele ciekawych i wciągających gier: Ortografia na wesoło, Tworzymy słowa, Abecadło czy Zgadnij porównywania. Zajęciom towarzyszyło wiele radości i zdrowa rywalizacja.

Kolejne zajęcia literacko – plastyczne odbyły się 14 lutego pod hasłem Abstrakcje gąbką malowane, do których inspiracją była bajka Zimowy szalik Agnieszki Sobich o bałwanku Felku, który dostał kataru. Wszyscy wysłuchali opowiadania, jak to babcia troskliwie opiekowała się Felkiem podczas jego choroby i wydziergała mu na drutach szalik, żeby było mu ciepło i więcej nie chorował. Dzieci wykonały z papieru, waty i bibuły piękne bałwanki, które ozdobiły w czasie zajęć.

20 lutego, na zajęciach pod hasłem Czarodziejski Kapelusz, czytaliśmy bajkę "Śnieżny poranek Muminka" H. Somesson o zimowej przygodzie Muminków. Tytułowy bohater obudził się w środku zimy, gdyż w domu zrobiło się bardzo zimno. Ogień zgasł, a w piwnicy zabrakło drewna. Muminek musiał założyć narty i podążyć w kierunku drewutni, na szczycie z górki. Za nim pojechał Ryjek, a na końcu Mała Mi. Muminek z Ryjkiem wpadli na wspaniały pomysł. Przerobili narty na sanie i z ogromną ilością drzewa zjechali prosto do piwnicy domu, niestety po drodze łamiąc narty Małej Mi. Ta rozzłoszczona, gramoląc się z zaspy stwierdziła, że idzie do domu dalej spać. Na szczęście piwnica w domu Muminków znów była pełna drewna i szybko zrobiło się ciepło. Czytając bajkę wspaniale bawiliśmy się w aktorów odpowiednio modelując swój głos, a inspirując się bajką zrobiliśmy piękne zimowe domki z  papieru.

Na ostatnich zajęciach, 21 lutego pod hasłem: Zima swe uroki ma podsumowano dwa tygodnie wspólnej zabawy. Zdrowa rywalizacja w duchu fair play w trakcie rozmaitych gier, konkursów i zabaw ruchowych, umysłowych oraz warsztatów plastycznych to czas, który upłynął szybko i w radosnej atmosferze. Żal było się rozstawać, gdy nadszedł ten ostatni dzień ferii. Oprócz uczestnictwa w zaplanowanych zajęciach, dzieci chętnie wolny czas w ferie spędzały w bibliotece grając w gry planszowe, rysując i malując, przeglądając książki. Chętnie korzystały z dostępnych w bibliotece komputerów.

Ferie już się skończyły i czas wracać do zajęć szkolnych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów w nauce oraz zapraszamy za rok!

oprac. Joanna Rozborska - Kałucka

---------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: