Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27083665 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

28-08-2009

    Wakacje to dla dzieci okres miłego wypoczynku i wesołej zabawy. Dla naszych młodych czytelników spędzających ten czas w domu, biblioteka tradycyjnie już przygotowała szereg konkursów i zabaw.

 

    Wystartowaliśmy już 2 lipca z konkursem plastycznym pod hasłem „Wakacyjne safari”. Młodzi uczestnicy posługując się techniką orgiami tworzyli zabawne papierowe postacie zwierząt. W tym roku postanowiłyśmy uatrakcyjnić nieco wakacyjne zajęcia wychodząc z dziećmi w plener. Wspólnie z czytelnikami z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i wychowankami świetlicy Ogrodu Jordanowskiego działającego przy Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Rzeszowie zorganizowałyśmy na plantach konkurs rysunkowy pt ”Wakacyjne krajobrazy”. Dzieci pod gołym niebem tworzyły piękne letnie pejzaże .Następnie wspólnie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu, którym rozdane zostały atrakcyjne nagrody.

  

    Na kolejnym spotkaniu przenieśliśmy się na chwilę wraz z młodymi uczestnikami w tajemniczy świat magii i czarów. Dzieci bawiły się tworząc magiczne mikstury, wymyślając czarodziejskie zaklęcia, a także sprawdziły swoją wiedzę w konkursie o wróżkach i czarodziejach znanych z literatury dziecięcej. Wykonały też piękne czarodziejskie nakrycia głowy, peleryny i magiczne różdżki.

 

    Młodzi czytelnicy naszej biblioteki zostali też zaproszeni przez wychowawców i wychowanków świetlicy Ogrodu Jordanowskiego do wspólnej zabawy na terenie tegoż ośrodka, w którą włączyły się też dzieci-czytelnicy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy zajęć wspólnie wykonywali bogato zdobione pocztówki, pod fachowym okiem wychowawcy ośrodka Pani Eweliny Kociubińskiej.

 

    Kolejnymi zajęciami, w których uczestniczyły dzieci była zabawa pod hasłem „Indiańskie lato”. Były to konkurencje zręcznościowe połączone z konkursem literacko-plastycznym. Uczestnicy wykonywali stroje indiańskie, w tym piękne pióropusze z tektury i bibuły, w których to potem wspólnie odtańczyli taniec indiański. Popisywali się też zwinnością i szybkością w konkurencjach zręcznościowych, jak przystało na prawdziwych „Indian”.

 

    Ponadto bawiliśmy się wspólnie w teatr przedstawiając mini inscenizacje fragmentów znanych bajek, przy użyciu wcześniej wykonanych na tę okazję kukiełek. Dzieci sprawdziły także swoją wiedzę dotyczącą znajomości bajek i bajkowych bohaterów w konkursie literacko-plastycznym pt „Czy znasz tę bajkę”. Oprócz tego młodzi czytelnicy wykonywali zabawne kukiełki z szyszek , a także za pomocą różnych technik plastycznych przedstawiali postacie swoich czworonożnych przyjaciół.

 

    Zajęcia wakacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem i frekwencją, a uczestniczącym w nich dzieciom dostarczyły wiele miłych wrażeń i radości.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: