Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26993458 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2008

FERIE ZIMOWE W ODDZIALE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

15-01-2008

Każdego roku w czasie ferii zimowych Oddział dla Dzieci i Młodzieży pamięta o tych wszystkich dzieciach, które z różnych powodów nie mają zorganizowanego wypoczynku i ten zimowy czas wolny od nauki spędzają w domu. Specjalnie dla nich przygotowano program oferujący różnorodne formy aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, nie zapominając o tym, by temu wszystkiemu towarzyszyła świetna zabawa.

 

Aby uciec od feryjnej nudy dzieci bardzo chętnie i licznie przybywały każdego przedpołudnia do Biblioteki.

 

Szeroka oferta zajęć, która jeszcze przed feriami została umieszczona w witrynie Oddziału i na stronie internetowej WiMBP zachęcała do przeżycia ciekawej przygody.

 

Na repertuar form pracy z dziećmi składały się m. in. konkursy plastyczne, konkursy wiedzy o książce, quizy, gry i zabawy sportowe, sceny kabaretowe, teatrzyki, kalambury, rywalizacja drużynowa, konkurencje na czas itp.

 

Oto propozycje zabaw skierowanych do dzieci przez Bibliotekę:

 

15 stycznia 2008 – TAJEMNICE ZIMY

W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonywały ilustracje do baśni, bajek i bajeczek umiejscowionych w konwencji zimowej, wykorzystując dowolną technikę malarską. Głosy uczestników konkursu wyłoniły zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

 

16 stycznia 2008 – TO PROSTE, BO CZYTAM!

W tym dniu Milusińskim zaproponowano konkurs wiedzy o książce. Rywalizacja międzydrużynowa spodobała się najbardziej molom książkowym. Wszyscy uczestnicy zabawy mogli pochwalić się znajomością literatury dziecięcej co skutkowało zdobyciem wielu punktów dla poszczególnych zespołów.

 

17 stycznia 2008 – SPOSÓB NA NUDĘ

Mali uczestnicy zajęć mieli fantazyjne pomysły na śnieżki, śnieżynki i inne modele z kolorowego papieru. Artystyczne inspiracje czerpali z książek z dziedziny papieroplastyki. Wykonane prace zostały poddane ocenie w dwóch kategoriach wiekowych.

 

18 stycznia 2008 – SPRAWDŹ SIĘ!

W tym dniu w Bibliotece panował duch sportowej rywalizacji. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sprawnościowych, mogły wykazać się kondycją, zręcznością i umiejętnościami sportowymi Walce o miejsce na najwyższym podium towarzyszył gorący doping wszystkich uczestników zabawy.

 

22 stycznia 2008 – PSOTKI I ŚMIESZKI

Tym razem było wyjątkowo wesoło i śmiesznie, a to za sprawą scen kabaretowych, które przedstawiali mali kabareciarze. Największe salwy śmiechu wywołały scenki satyryczne z życia biblioteki oraz gra mimiczna, którą należało wyrazić różnorodne uczucia.

 

23 stycznia 2008 – Z EPOKI KAMIENIA

Zima spłatała nam figla i rzeźby ze śniegu musieliśmy zamienić na rzeźby z plasteliny. Mimo braku białego puchu zabawa była świetna, a modele dinozaurów i innych stworów sprzed lat w niczym nie ustępowały tym ,które dzieci mogły poznać w przygotowanych dla nich książkach o tej tematyce. Kolorowe, tęczowe i mozaikowe postaci plastelinowych zwierzaków wzbudzały zainteresowanie czytelników odwiedzających Bibliotekę.

 

24 stycznia 2008 – ŁAŃCUCH TYTUŁÓW

Tego dnia dzieci „bawiły się” polskim alfabetem. Zmagania bajkowych drużyn: Elfów, Kubusiów i Skrzatów wymagały ogólnej znajomości literatury dla dzieci, jak również refleksu i fantazji. Różnorodne zadania dostarczyły uczestnikom zabawy wielu wrażeń, a dogrywka pomiędzy dwoma zespołami wyłoniła zwycięską drużynę.

 

25 stycznia 2008 – KARNAWAŁOWE METAMORFOZY

Zwieńczeniem feryjnych spotkań była parada przebierańców. Uczestnicy wcielali się w baśniowe postacie wykorzystując do tego kostiumy, maski i wykonując fantazyjne makijaże. Niespodzianką kończącą feryjną frajdę była loteria fantowa dla wszystkich uczestników zabaw.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: