Archiwum wydarzeń 2010

Małe Rzemiosło - Wielka Sztuka Amfory, czarki i inne wazony – otwarcie wystawy prac rękodzielniczych

07-12-2010

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie serdecznie zaprasza od 7 grudnia 2010 r. do 20 stycznia 2011 r. do Minigalerii Sztuki Dziecka i Dla Dziecka, gdzie prezentowane są prace II edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Małe Rzemiosło-Wielka Sztuka Amfory, czarki i inne wazony. Konkurs zastał zorganizowany dzięki współpracy Anny Ratowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Małgorzaty Wiciejowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 23. Patronat nad artystycznym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

W dniu 19 listopada 2010 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy  ul. Słowackiego 11 w Rzeszowie obradowała Komisja Konkursowa w składzie: Anna Prędka (plastyk Teatru Maska) – przewodnicząca komisji, Grażyna Nowak (instruktor miejski WiMBP w Rzeszowie) – członek komisji, Renata Dziepak (kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży) – członek komisji.

Komisja Konkursowa po szczegółowej analizie prac, doceniając pomysłowość, samodzielność, oryginalność, walory artystyczne, talent, zastosowane techniki i umiejętności manualne - nagrodziła dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

I Kategoria wiekowa (6 - 9 lat)

Pięć równorzędnych nagród otrzymali:

1. Vittoria Kudlik – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Renata Biedka)
2. Patrycja Kużdżał – Szkoła Podstawowa Nr 5 (op. Elżbieta Szpala)
3. Kacper Murias – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Mariola Wiśniewska, Iwona Ryndak)
4. Agnieszka Pasternak – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Renata Biedka)
5. Bartosz Szmigiel – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Mariola Wiśniewska, Iwona Ryndak)

6 równorzędnych wyróżnień otrzymali :

1. Klaudia Kroczak – Szkoła Podstawowa Nr 17 (op. Ewa Pytel)
2. Izabela Maciejczyk – Szkoła Podstawowa Nr 10 (op. Teresa Szyszka)
3. Nina Nowak – Szkoła Podstawowa Nr 27 (op. Lidia Kaglik)
4. Katarzyna Prostak - Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Krystyna Kuzdro)
5. Anna Dunin –Mugler - Szkoła Podstawowa Nr 8 ( op. Paulina Węklar)
6. Wiktoria Sikora - Szkoła Podstawowa Nr 1 (op. Iwona Kłeczek)

Nagrody Specjalne Dyrektora WiMBP w Rzeszowie:
Joanna Turek – Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 (op. Danuta Kisiel, Lidia Szpala)
Jagoda Szczęsny - Szkoła Podstawowa Nr 23 (op. Małgorzata Rowińska)

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury:
Agata Stachowicz – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 2 (op. Małgorzata Bęś)

II Kategoria wiekowa (10 - 12 lat)

Nagrodę otrzymał:
Miłosz Drabicki - Szkoła Podstawowa Nr 12 (op. Ewa Gotkowska -Litwa)

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury:
Ilona Kolanko – Szkoła Podstawowa Nr 28 (op. Ewelina Łuczyszyn)

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała pani Renata Dziepak - kierownik Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, która przywitała przybyłych gości, organizatorów oraz laureatów konkursu. Następnie gospodyni wernisażu poprosiła Dominikę Stachowicz, uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie o recytację baśni H. CH. Andersena pod tytułem Imbryk.

W dalszej części spotkania o tajnikach i kuluarach pracy w teatrze opowiedziała pani Anna Prędka - plastyk i rzemieślnik teatralny z Teatru Maska. Wszyscy goście wernisażu mogli zapoznać się z etapami tworzenia projektów kostiumów, masek i lalek na przykładzie premierowego przedstawienia teatralnego w Teatrze Maska pt. "Nieznośne słoniątko".

Następnie przystąpiono do uhonorowania laureatów i ich opiekunów, wręczenia dyplomów, książek i zaproszeń na przedstawienie teatralne, dokonali tego wspólnie: pani Halina Piotrowska – z-ca dyrektora WiMBP w Rzeszowie, pani Anna Prędka – artysta-plastyk Teatru Maska oraz organizatorki konkursu.

Wystawę Małe Rzemiosło - Wielka Sztuka, Amfory, czarki i inne wazony  można oglądać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Słowackiego 11 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!!!