Archiwum wydarzeń 2011

JASEŁKA W OBRAZACH - Oddział dla Dzieci i Młodzieży

09-12-2011

Jasełka w obrazach – wernisaż wystawy prac plastycznych

Umacniając tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia wśród  dzieci i młodzieży oraz pobudzając ich wyobraźnię, kreatywność i umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie została przygotowana wystawa prac plastycznych „Jasełka w obrazach”.
Konkurs został zorganizowany dzięki inicjatywie i współpracy pani Marioli Wiśniewskiej i pani Agnieszki Pajęckiej - nauczycielek Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.
Celem konkursu było zilustrowanie Jasełek lub wykonanie pracy przestrzennej dotyczącej przedstawień bożonarodzeniowych. Swoje umiejętności manualne i plastyczne zaprezentowało 156 uczniów z rzeszowskich szkół podstawowych i domów kultury.
Spośród nadesłanych prac komisja w składzie: Katarzyna Kawalec – nauczyciel plastyk (przewodnicząca), Barbara Filip – dyrektor SP Nr 17 w Rzeszowie, Grażyna Nowak – instruktor miejski WiMBP w Rzeszowie, Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, wyłoniła najpiękniejsze i postanowiła przyznać 9 nagród głównych, 3 nagrody specjalne oraz 9 wyróżnień.

Laureaci konkursu w kategorii pracy plastycznej płaskiej:

I kategoria (klasy I –III):
Martyna Kaczmarczyk - Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
Zuzanna Kycia – Szkoła Podstawowa Nr 25
Sandra Magnucka – Szkoła Podstawowa Nr 10

Julia Tadla – Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie

Wyróżnienia:
Jakub Kokociński - Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie „ Zalesie”
Natalia Piskor – Szkoła Podstawowa Nr 17 w Rzeszowie
Anna Szczepanik - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Zgromadzenie Sióstr Pijarek

II kategoria (klasy IV-VI):
Lena Dziok – Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie
Izabela Miechowicz - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Rzeszowie
Joanna Turek – Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie

Weronika Materna - Zespół Szkół Muzycznych Nr 1w Rzeszowie

Wiktoria Foryś  - Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie
Wiktoria Gołda – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rzeszowie
Barbara Żelazko – Szkoła Podstawowa Nr 17 w Rzeszowie

Laureaci konkursu w kategorii pracy plastycznej przestrzennej:
Maria Fila - Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie
Katarzyna Majka - Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
Konrad Tereszkiewicz - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Rzeszowie

Adam Wojturski – Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie

Zuzanna Korczyńska - Szkoła Podstawowa Nr 16 w Rzeszowie
Bartosz Smajdor - Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie
Krystian Tłuczek - Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, organizatorów i laureatów konkursu.
Wernisaż został wzbogacony bardzo nastrojowym występem artystycznym w wykonaniu uczniów szkolnego teatrzyku „Iskierka” działającego w Szkole Podstawowej Nr 17 pod kierownictwem pani Marioli Wiśniewskiej i pani Agnieszki Pajęckiej.
Jasełka bardzo przypadły do gustu publiczności, zachwyconej radością z jaką mali aktorzy przedstawiali historię Narodzenia Pana. W bibliotece zagościł świąteczny klimat, sprzyjały temu piękne stroje, dekoracje, kolędy i oczywiście przepiękne prace plastyczne.
W końcu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila – czas ogłoszenia wyników i wręczenia nagród  laureatom konkursu. Czynności tej dokonali wspólnie dyrektor WiMBP w Rzeszowie – pani Barbara Chmura oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie – pani Barbara Filip.

Organizatorzy pogratulowali talentu i fantastycznej wyobraźni laureatom konkursu, podziękowali również wszystkim osobom dorosłym za zaangażowanie przy projekcie, wręczając nauczycielom i opiekunom listy gratulacyjne.

Prace można oglądać w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie w dniach 8 grudnia 2011r. do 6 stycznia 2012r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!