Wydarzenia w 2022 roku

„Złodziej liści” Alice Hemming i Nicola Slater – w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Maluchów - relacja

26-10-2022

„Złodziej liści” Alice Hemming i Nicola Slater – w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Maluchów w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Podczas wrześniowego spotkania „Bajkoteki” dla maluchów, nasi najmłodsi Czytelnicy, wraz z rodzicami, przenieśli się już w jesienny czas. A za sprawą książki Alice Hemming „Złodziej liści” mieli możliwość rozwikłania pewnej zagadki. To pełen humoru picturebook, do którego piękne ilustracje wykonała Nicola Slater. Jest to książka dla najmłodszych, która, w zabawny i prosty sposób pokazuje zmianę pór roku. To idealna opowieść na długie, jesienne wieczory spędzone w rodzinnym gronie. Główna bohaterka -Wiewiórka, uwielbiała leżeć na gałęzi i obserwować swoje kolorowe liście. Pewnego dnia jeden z nich zniknął. Wiewiórka była pewna, że po lesie grasuje złodziej liści. Nasza bohaterka postanawia znaleźć i rozprawić się z rabusiem. Kto przyszedł z pomocą oraz kto okazał się złodziejem liści? Musicie przekonać się sami!

Zajęcia upłynęły nam pod hasłem „liście i wiatr”. Bajkotekowicze rozwiązywali jesienne zagadki oraz wyszukiwali dary jesieni, które zostały ukryte pod kolorowymi liśćmi. Kolejnym punktem była zabawa w wiatr. Przy pomocy chusty Klanza podrzucaliśmy liście oraz szumiące baloniki.

Warsztaty zakończyliśmy zajęciami plastycznymi, podczas których dzieci wraz z opiekunami wykonały kolorowe witraże w kształcie liści. Zamknęliśmy również „namiastkę jesieni” w woreczku, w którym dzięki podmuchom, dzieci wywoływały wielką wichurę.

Monika Patronik-Wajcowicz

---------------------------------------------------------------