Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26833961 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2016

Warsztaty tworzenia komiksu w Wypożyczalni Muzycznej - relacja

28-10-2016


Warsztaty tworzenia komiksu w Wypożyczalni Muzycznej

 

24 października 2016 roku w Wypożyczalni Muzycznej odbyły się warsztaty tworzenia komiksu organizowane przez WiMBP Rzeszowie w ramach projektu Spotkania pod znakiem Pegaza dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet: Promocja czytelnictwa.
 

Prowadzącym zajęcia z młodzieżą był znany krakowski grafik, scenarzysta i rysownik komiksu, autor cyklu komiksowego „Bler” Rafał Szłapa.

Celem warsztatów było omówienie środków, za pomocą których można tworzyć opowieści obrazkowe, cech które powinien posiadać bohater komiksu oraz jak za pomocą sekwencji obrazków tworzyć opowieść.


W części praktycznej uczestnicy warsztatów, gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie oraz członkowie Rzeszowskiej Akademii Komiksu, na podstawie Generatora przygody tworzyli własną, krótką – złożoną z kilku kadrów historyjkę. Praca pod kierunkiem Rafała Szłapy okazała się tak fascynującym i zajmującym zajęciem, że dwudziestu siedmiu rysownikom czas upłynął zbyt szybko, a rozbudzona fantazja wprowadziła w świat przygody, identyfikowania się z głównym bohaterem i prowadzenia dynamicznego przebiegu akcji. Jak każda dobra książka tak i historia opowiedziana przez każdego z młodych twórców pozostawiła niedosyt wrażeń. Wszyscy długo nie mogli rozstać się z Panem Rafałem, dzieląc się ze swoją nauczycielką Renatą Kuzicką, wrażeniami, że każdy może wymyślić swoją własną opowieść, bo komiks daje nieograniczone możliwości i jest to też zachęta do sięgnięcia po książkę.
 

Barbara Balicka

     

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20882773,fizyka-nie-jest-wazna-wazne-sa-komiksy-warsztaty-komiksu-w.html

 

RAFAŁ SZŁAPA

Rocznik 1976, absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia artysta grafik, także technik druku sitowego, a przede wszystkim rysownik.


Od 12 lat związany ze światem reklamy, jako autor setek storyboardów. Ma na swoim koncie także ilustracje w prasie, oraz okładki książek. W 2012 r. podjął współpracę z firmą Artifex Mundi, w której stworzył oprawę graficzną do gry Clockwork Tales.


Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów, między innymi założyciel i redaktor legendarnego zinu "Lekarstwo", twórca sporej ilości krótkich komiksów publikowanych w "Nowej Fantastyce", "Przekroju", "Gazecie Wyborczej", "Echu Miasta" oraz w całej masie, w dużej mierze już nie istniejących, pism komiksowych. Podsumowaniem tego okresu był wydany w 2006 roku album „Pozdrowienia z Interstrefy”. W pewnym momencie życia autor komiksów historycznych - 2 albumy do serii o olimpijczykach oraz album o Papieżu Janie Pawle II.  Było to następstwem zdobycia pierwszej nagrody w inauguracyjnej edycji konkursu na komiks o Powstaniu warszawskim za short „Sierpniowa Niobe”, który znalazł się także w podręczniku do szkoły podstawowej.


Od 2010 roku samodzielnie tworzy i wydaje cykl komiksowy w klimatach superbohatersko-horrorowych pt. "Bler", który obecnie liczy już 5 tomów, a w zapowiedziach są kolejne.


Autor okładek i ilustracji dla SQN i Fabryki Słów, Assetów do gier komputerowych oraz gry karcianej dla Hex Games „Dwarfes in trouble”.


Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.




 ------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: