Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26839966 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2019

„Książki nie do czytania” – warsztaty kreatywnego recyklingu z Albinem Talikiem – Wypożyczalnia Muzyczna – relacja

17-06-2019

„Książki nie do czytania” – warsztaty kreatywnego recyklingu

z Albinem Talikiem – Wypożyczalnia Muzyczna

 

14 czerwca w Wypożyczalni Muzycznej w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki odbyły się warsztaty kreatywnego recyklingu „Książka nie do czytania”, które poprowadził krakowski artysta Albin Talik.

Inspiracją dla uczestników warsztatów stała się wystawa prac naszego gościa Albina Talika, artysty trans medialnego, muzyka i plastyka tworzącego swoje niepowtarzalne w stylu obrazy w unikatowej technice papierowego kolażu.

Papierowe malarstwo Albina Talika wpisuje się znakomicie w założenia Festiwalu Wyczytanej Książki, ponieważ materiałem z którego powstają jego prace są zniszczone albumy, stare kolorowe gazety, zdezaktualizowane plakaty, reklamowe katalogi i druki ulotne, które odruchowo wyrzucamy jako nikomu już niepotrzebne. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się, że tej „makulaturze” można dać nowe życie i nowe znaczenie projektując z nich barwne obrazy będące indywidualnym wyrazem upodobań i zmysłu kompozycyjnego ich autorów.

Na nasze Festiwalowe zaproszenie na warsztaty jako pierwsza zgłosiła się grupa uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Michałowskiego w Rzeszowie pod opieką rzeszowskiego artysty plastyka Krzysztofa Wojtowicza.

Podobrazia, kleje, pędzelki i nożyczki, papiery i sterty makulaturowych „surowców wtórnych” oraz nieskrępowana wyobraźnia stały punktem wyjścia do skomponowania z kawałeczków ciętego papieru kolaży, aplikacji i mozaik.

Efekty trwających bez mała cztery godziny warsztatów to jednoformatowe, niezwykle ciekawe i barwne prace, które pokazane zostały w sobotę 15 czerwca w ostatnim dniu Festiwalu Wyczytanej Książki na wspólnej wystawie, którą żartobliwie ktoś nazwał „Albin Talik i uczniowie”. Sam krakowski artysta zaskoczony twórczą atmosferą warsztatów i poziomem powstałych obrazów, życzył  wszystkim uczestnikom, by próbowali kontynuować jego zamysł i zanim pozbędą się zbędnych papierów pomyśleli jak je wykorzystać  w swojej pracy twórczej.

Wystawę prac Albina Talika oraz uczestników warsztatów będzie można zobaczyć w Wypożyczalni Muzycznej do końca lipca w godzinach otwarcia Biblioteki.

 Barbara Balicka

Spotkanie zostało zorganizowane w Ramach Festiwalu Wyczytanej Książki, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

https://radiovia.com.pl/aktualnosci/warsztaty-z-albinem-talikiem?fbclid=IwAR0dOu0Xzsw2tDS8ixdOdeVgMW7b8a5rQQJF6AB0oJKOJq4DyHjDAoFx9x0

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: