Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Dębowcu

Maria Nurowska: "Requiem dla wilka"

21-12-2011

 -„Kochałam tego wilka” – powiedziała Joasia Pasieczna bohaterka książki Marii Nurowskiej. Czytelnicy „REQUIEM DLA WILKA” też pokochali Bieszczady, ich dziwnych ale ciekawych mieszkańców i …wilki!
Na ostatnim w tym roku spotkaniu członków klubu DKK w Osieku Jasielskim – 21 grudnia 2011 r. była świąteczna, ciepła i rodzinna atmosfera. Niemal przed rokiem poznaliśmy powieść „Nakarmić wilki”, a teraz jej kontynuacja sprawiła wszystkim czytelnikom miłą niespodziankę. Otóż śladami Kasi – doktorantki SGGW-stąpa inna młoda pasjonatka Joanna. Chce nakręcić film o swoim idolu Jerzym Glinickim, który sfrustrowany mieszka samotnie z wiernym psem w bieszczadzkiej głuszy. Pierwsze spotkanie filmowców nie należało do udanych, ale uparta Joanna trafia na ciekawszy temat filmu – to niezrozumiały los Kasi, która badała w Bieszczadach życie wilków. Dlaczego zginęła? Zemsta? Nieszczęśliwy wypadek? Wiele osób milczy, ale Joanna rozwiązuje zagadkę, pomaga Waldkowi Kobiałce uwierzyć w siebie.
Młodych klubowiczów zainteresował też wątek miłosny. Jakiego wyboru dokona bohaterka: Jerzy czy Olgierd? Dyskutanci mieli podzielone zdania, odbijali argumenty jak piłeczki. Większość z nas poparła wybór Joanny, chociaż „Ona i Olgierd musieli się zmierzyć teraz z niepomiernie trudniejszym, musieli nauczyć się żyć we dwoje. Nie mieli na to zbyt wiele czasu, bo wkrótce pojawi się ktoś trzeci i tego kogoś powinni zgodnie powitać”.
A wilki? Książki Marii Nurowskiej pozwoliły nam inaczej spojrzeć na te groźne, dzikie zwierzęta. Przekonaliśmy się, że one tak jak ludzie potrzebują serca, opieki, czułości.
Wkrótce Boże Narodzenie - czas życzeń, miłości, przebaczenia. Pamiętajmy, żeby nikomu nie było smutno. Uczą nas tego również bohaterowie ulubionej pisarki Marii Nurowskiej.

PS Panie bibliotekarki cieszy fakt, że jest nas klubowiczów więcej. I kto powiedział, że młodzież nie czyta? W Osieku Jasielskim czytamy, dyskutujemy, uczymy się i bawimy.
Zofia Ciomcia
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: