Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Kłyżowie

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

13-05-2011

9 maja 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Kłyżowie odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke -  autorem ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystą i współautorem programów telewizyjnych, laureatem wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką, m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrody Edukacja XXI.

Na spotkanie przybyli uczniowie  z klas I –V Szkoły Podstawowej w Kłyżowie, kl. I SzP w Jastkowicach, członkowie DKK w Pysznicy oraz dziewczęta z DKK w Kłyżowie, które na początku spotkania Przedstawiły inscenizację opowiadania Dzień dziecka  z książki „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu.

         Pan Grzegorz Kasdepke na spotkaniu razem z czytelnikami wyjaśniał znaczenie niektórych związków frazeologicznych i zachęcał wszystkich do przeczytania książek: „Co to znaczy” i „Co to znaczy ... po raz drugi”. Autor nawiązał również do rozpoczynającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i z tej okazji przeczytał fragment ze swojej najnowszej książki, którą napisał wspólnie z Anną Onichimowską pt. „Gdybym był dziewczynką/ Gdybym była chłopcem”. Opowiadał również o cyklu swoich ulubionych książek o uczuciach i emocjach: „Tylko bez całowania”, „Kocha lubi szanuje”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”.

         Pan Grzegorz zaznaczył, że w trakcie spotkań najbardziej lubi tę część, gdy czytelnicy zadają mu pytania. Najciekawsze zapisuje w swoim notesie, a w rankingu na najśmieszniejsze prowadzi pytanie „Czy był Pan kiedyś przystojny?

         Uczestnicy zadawali mnóstwo  pytań  np.:

·         Czy lubi Pan pisać książki?

·         Ile książek Pan  napisał?

·         Czy pisze Pan pamiętnik?

·         Którą z napisanych przez siebie książek najbardziej Pan lubi?

·         Jakie miał Pan przezwisko? (Przylądek, – ponieważ nie uważał na lekcji i gdy pani kazała mu wymienić wszystkie przylądki Azji wstał i odpowiedział: Kasdepke.)

·         Jaką najkrótszą książkę Pan napisał i w jakim czasie?

 

         Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mogli również kupić książki Pana Grzegorza. Na koniec nastąpiła ważna chwila, czyli rozdanie autografów i jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarza ustawiła się długa kolejka. Dzieci prosiły autora o podpis na ulubionej książce lub na pamiątkowych kartkach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Spotkanie z  Grzegorzem Kasdepke, okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą zabawą.

Justyna Marchut

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: