Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lesku

Dla tych, co kochają Bieszczady.

18-11-2011

W jesienne popołudnie, 15 listopada w bibliotece miejskiej, jak zwykle przy kawie i domowym cieście, odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań DKK. Jego gościem był pan Edward Marszałek, leśnik, przewodnik górski i ratownik GOPR, redaktor naczelny Echa Połonin, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i autor wielu książek o Bieszczadach. Ta wizyta pana Edwarda miała szczególny charakter, gdyż pozwoliła mu spotkać swoich dawnych profesorów Technikum Leśnego w Lesku, Alinę Andruch i Bolesława Durana, których przywitał z autentycznym drżeniem głosu. Edward Marszałek jest znanym regionalistą, autorem m.in. Podkarpackich ballad o drzewach, Skarbów podkarpackich lasów, Leśnych śladów wiary. Te przepięknie wydane książki-albumy, aż zapraszają do lektury. Sala była pełna! Obok stałych uczestników bibliotecznych spotkań, licznie przybyli uczniowie leskiego Technikum Leśnego, w swoich tradycyjnych mundurach i przewodnicy turystyczni.
Dyrektor biblioteki, pani Ewa Baranowska powitała zebranych słowami: „Przyszli ci, którzy kochają Bieszczady”, życząc wszystkim uczty duchowej i oratoryjnej. Atmosfera była bardzo miła. Pan Edward Marszałek okazał się doskonałym gawędziarzem. Do swej multimedialnej opowieści wplatał anegdoty, wiersze, nawet śpiewał! Jego wystąpienie pełne było nie tylko ogromnej znajomości tematu, ale i autentycznej pasji, z którą opowiadał o lasach i zwierzętach Bieszczadów. Zachęcał do poznawania lasu na własną rękę. Wszyscy słuchali w idealnej ciszy, zauroczeni.
Na zakończenie tego przesympatycznego spotkania pan Marszałek wręczył pani dyrektor kalendarz ścienny RDLP pełen Bieszczadów, a w zamian otrzymał album „Lesko” z podpisami uczestników spotkania. A potem były autografy i dedykacje od autora na zakupionych książkach.

Agnieszka Romanek

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: