Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lesku

6. Bieszczadzkie Lato z Książką

18-06-2011

Dzień 18 czerwca był wielkim świętem dla wszystkich miłośników książki a to za sprawą 6. już Bieszczadzkiego Lata z Książką. Leska Biblioteka miała zaszczyt gościć znamienitych autorów polskiej książki.
Serię spotkań zaczynała rozmowa z dziennikarką, pisarka scenarzystką Panią Teresą Torańską o jej wywiadach, rozmowach rzekach z komunistami rządzącymi w powojennej Polsce rozmawiał Jerzy Kisielewski. Autorka opowiadała w jaki sposób przygotowuje się do rozmowy z bohaterami swoich książek, jak trudno czasami przekonać ludzi do rozmowy i opowiedzenia swojej historii. Każdy ma swoją prawdę na tle historycznych wydarzeń dlatego autorka musi zachować surowy obiektywizm w trakcie pisania swoich książek.
Drugim gościem była dziennikarka radiowa i telewizyjna a także felietonistka Pani Anna Maruszeczko która opowiadała o niezwykłych historiach zwykłych kobiet. Słuchaczom zdradziła jak wyglądają kulisy nagrywania programu, w jaki sposób nawiązuje się więź pomiędzy dziennikarzem a gościem.
Gościem trzeciego spotkania poprowadzonego przez Pana Jerzego Kisielewskiego był Pan prof. Wojciech Zabłocki – szermierz olimpijczyk. Podczas spotkania z czytelnikami barwnie i obrazowo opowiadał o historii białej broni, której jest wielkim miłośnikiem, ale również mówił o budowlach, które jako architekt miał okazję projektować.
Kolejnym gościem biblioteki był Pan Jerzy Gruza reżyser filmowy i teatralny, autor scenariuszy. Do historii kinematografii polskiej przejdzie jako twórca bijących rekordy popularności seriali „Czterdziestolatek” i „Wojna domowa”. W rozmowie z Jerzym Kisielewskim bogato przytaczał anegdoty, żarty ale i obserwacje dotyczące polskiej rzeczywistości.
Ostatnim autorem goszczonym przez leską bibliotekę był Pan Sławomir Koper który opowiadał o barwnym życiu polityków i artystów II Rzeczpospolitej, oraz o oddziaływaniu życia prywatnego na twórczość czy decyzje polityczne.
Każde z tych spotkań zgromadziło dużą rzeszę słuchaczy, pozostawiając Nas wszystkich z poczuciem radości ale i niedosytu. Cóż kolejne takie święto za rok!
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: