Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Leżajsku

Marta Fox: "Zuzanna nie istnieje"

05-12-2011

Twórczość Marty Fox jest bardzo bliska leżajskim  klubowiczom. Bardzo miło wspominają spotkanie z autorką w leżajskiej bibliotece. Dotyka ona bowiem bliskich nam problemów o tematyce rodzinnej, młodzieżowej, ukazuje nowoczesny, partnerski model rodziny, pisze także o nadużyciach w rodzinie oraz o miłości. W sposób odważny i subtelny pisze o sprawach dojrzewania, inicjacji. Jej powieści zajmują w ostatnich latach czołowe miejsca na listach bestsellerów a cała twórczość wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.

Jej najnowsza książka "Zuzanna nie istnieje", również  przepełniona jest emocjami. To subtelnie erotyczna opowieść o potrzebie bliskości i sile uczucia, które potrafi wyciągnąć nawet z największego zagubienia.
Jest to powieść o splątanych losach dwojga ludzi spragnionych miłości. Autorka koncentruje się na opisaniu bogactwa doznań, uczuć i pragnień bohaterów. Ich spontaniczna bliskość i zrozumienie pokazane są jako gra zmysłów i emocji.
Zuzanna to młoda dziewczyna, artystyczna dusza, która dwa lata wcześniej straciła męża. Nie potrafi pogodzić się z jego odejściem i niezaspokojonymi potrzebami cielesnymi, odsuwa się od najbliższych a samotność dokucza jej coraz bardziej. Paweł natomiast to spokojny, wrażliwy informatyk, który przez jakiś czas był zaręczony i również stracił swoją drugą połowę. Los nie rozpieszczał bohaterów. Czując wewnętrzną pustkę i rozpacz, próbują ją czymś zapełnić, ale nie jest to takie proste. Kiedy jednak przypadkowo spotykają się w barze a następnie spędzają ze sobą wspólną noc, wszystko zaczyna się zmieniać.
Autorka skupiła się na uczuciach bohaterów, ich przeżyciach, doznaniach i pragnieniach. Umiejętnie też zostały wplecione w fabułę wydarzenia z ich przeszłości, stopniowo dowiadujemy się kim tak naprawdę są główni bohaterowie, dlaczego pomimo młodego wieku tak mocno doświadczył ich los i co ich skłoniło do tego, że w pewnym momencie swego życia postanowili pójść drogą na skróty?
Warto zapoznać się z twórczością Marty Fox bo dotyka ona czułych punktów naszej duszy.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: