Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Leżajsku

Marcia Willett: „Letni Domek”

26-09-2011

 

26 września 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK w Leżajsku

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa „Replika” Leżajski Klub Książki miał możliwość zapoznania się z ciepłą powieścią Marcii Willett „Letni Domek”

„Letni Domek” to  - przepiękna siedziba, w której murach  skrywają się rodzinne sekrety.
Główni bohaterowie Matt i Imogen są rodzeństwem.. Imogen założyła rodzinę, ma męża Julesa oraz  córkę Rosie. Poszukuje  miejsca, w którym mogliby zamieszkać. Rodzinną sielankę burzy nieporozumienie w sprawie zakupu Letniego Domku. Szczęśliwe małżeństwo jest juz tylko o krok od zdrady .

Matt  zadebiutował wspaniałą powieścią i boryka się z trudnościami znalezienia ciekawego tematu, który mógłby dorównać jego wcześniejszemu sukcesowi.
Życie Matta od najwcześniejszych lat spowijał niewytłumaczalny niepokój i głęboki smutek, Nienajlepiej idzie mu również w życiu osobistym. Matt nie potrafi zaangażować się w żaden związek. Żadna kobieta, z którą się spotykał nie nadaje się na jego partnerkę Jest zagubiony nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie czy uczucia jakimi obdaża  Annabel to miłość. Wpływ na to ma smutne dzieciństwo u boku matki, która w alkoholu szukała zapomnienia po śmierci męża i utracie dziecka. Matt dąży do rozwikłania rodzinnej tajemnicy.

Nick to syn Milo, który powoduje że Letni Domek musi zostać sprzedany z powodu jego lekkomyślności i problemów małżeńskich.

Tak jak zdarzało się już kilkakrotnie, leżajski klub nie był jednomyślny co do oceny :

·          Język powieści, charakteryzuje ogromna plastyczność, szczegółowość. Opisy , sprawiają że czytając książkę czujemy zapach wrzosowisk, krokusów przenosimy się oczami wyobraźni w malownicze zakątki  Exmoor i Bossington.

·          „Letni Domek” pomimo ogromnych walorów nie jest literaturą która wywiera ogromne wrażenie.. Pamiętać o niej możemy tylko kilka dni

·         Podobało mi się że kiełkujący romans został w porę zatrzymany. W dzisiejszych powieściach kłopoty małżeńskie przeważnie kończą się zdradą a nie przemyślanymi decyzjami. Wydaje nam się że to co nieosiągalne jest piękne. Autorka ukazała ciekawe przemyślenia że miłość to równiez wysiłek.

·         Początek książki zbyt sielankowy, gdy wątek się rozkręca kończy się powieść.

·          Czytając Letni Domek natknęłam się na recenzję książki w czasopiśmie w którym rozwiązanie zagadki było juz gotowe. Recenzja powinna zachęcić do czytania ale nie powinno być to streszczenie powieści.

·          Matt  nie wie co czuje do Annabel. Z opisów wynika, że ona nie jest dla niego nawet przyjaciółką, a co dopiero miłością. Z jednej strony człowiek sukcesu z drugiej samotnik nie wiedzący nic o uczuciach.

·         Niezwykłą sympatię budzą Lottie i Milo, Są to przyjaciele matki Matta i Imogen, którzy wychowywali i opiekowali się nimi. Można tylko zazdrościć tak czułych opiekunów.

·         Nie mogę doczekać się drugiej części o spotkaniu  Władymira i Matta –braci, których los tak nieszczęśliwie rozdzielił.

Są to tylko opinie naszych klubowiczów. A czy jesteście zgodni lub przeciwni, to jedynym rozwiązaniem jest sięgnięcie po książkę Marcii Willett „Letni Domek”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: