Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Rzeszowie

Barbara Ciwoniuk: "Własny pokój"

30-10-2011

Własny pokój – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Wierne grono czytelników chętnie sięgających po dobrą książkę spotyka się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie już od pięciu lat. Dyskusyjny Klubie Książki  pozwala podzielić się wrażeniami po przeczytaniu wybranej lektury - październikowe spotkanie, w 29 dniu miesiąca poświęcone było powieści Własny pokój” Barbary Ciwoniuk.

Klubowiczki niedawno miały okazję osobiście poznać autorkę podczas spotkania autorskiego zorganizowanego w Oddziale dla dzieci i Młodzieży i zadać pytania dotyczące twórczości pisarki, bohaterów powieści, inspiracji.

W swoich powieściach Barbara Ciwoniuk porusza trudne, najczęściej przemilczane tematy dotyczące młodych ludzi jak: homofonia, alkoholizm w rodzinie, rozwód rodziców, choroba bliskich, konflikty międzypokoleniowe czy inne problemy młodych ludzi, z którymi borykają się na co dzień. Poprzez losy bohaterów książek uczy swoich czytelników odpowiedzialności za siebie i innych.

 „Własny pokój” to książka poruszająca problem przemocy w szkole, braku akceptacji swojego wyglądu, marzeniu o posiadaniu prawdziwego domu. Książka budzi nadzieję, że pomimo przejściowych kłopotów zawsze można znaleźć ludzi, którzy nas zaakceptują i warto stawić czoła kłopotom, które nas trapią. Sprawnie napisana powieść nie  spodobała się wszystkim Klubowiczkom stąd różnorodne opinie:

 

Fabuła książki jest intrygująca, ale problemy głównych bohaterów nierzeczywiste, chyba zanadto przesadzone, a  ich postawa irytująca.” (Marzena)

Czytanie sprawiało mi przyjemność, szybko się ją „czyta” .Nie lubię zagłębiać się w problemy moich rówieśników, bo mnie to zasmuca.” (Justyna)

„Historia, która zainteresowała mnie  najbardziej jest wątek  związany z Alfonsem, który potrafi być szlachetny, ale też kradnie koledze telefon. Do jego sytuacji odnosi się właśnie tytułowy własny pokój będący synonimem bezpieczeństwa i stabilizacji.” (Paulina)

Podziwiam autorkę za bardzo ciekawe spojrzenie na wiele spraw, które nie są jej znane zbyt blisko i za jej wyobraźnię.” (Dominika)

Wszystkie czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki otrzymały przygotowane dla nich Dyplomy zawierające podziękowanie za „bliskie spotkania z dziełami literackimi otwierającymi drogę do niekończących się rozmów w gronie miłośników dobrej książki” oraz sympatyczne prezenty.

Wyraziły również ochotę na uczestnictwo w kolejnej edycji spotkań w zaprzyjaźnionym już bardzo gronie.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: