Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Ustrzykach Dolnych

Poradniki dla młodzieży

09-05-2011

W dniach 9-10 2011 roku odbyły się dwa kolejne ( a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym) spotkania DKK w klasie IV n .
Dużymi krokami zbliżają się wakacje, więc postanowiliśmy porozmawiać o książkach zachęcających do czynnego spędzania wolnego czasu. Na rynku wydawniczym jest mnóstwo pięknych i kolorowych książek, spośród których wybraliśmy kilka ciekawych propozycji :

1. Dla pasjonatów fotografowania – „Fotografowanie w podróży : jak robić dobre zdjęcia aparatem tradycyjnym i cyfrowym” Richarda L’Ansona, w której autor przybliża nam zasady fotografowania, omawia typy i budowę aparatów fotograficznych, podpowiada jak przygotować dobre ujęcia i jak zabezpieczać przygotowane materiały. Jest to w miarę wyczerpujące kompendium wiedzy na temat fotografii.
2. Dla zainteresowanych wędkarstwem – seria książek „Wędkarz amator i profesjonalista” wydanych przez Warszawski Dom Wydawniczy omawiających zasady połowu ryb, znajdowania łowiska oraz posługiwania się różnego rodzaju zanętami, przynętami i wędkami.
3. Ciekawą propozycją dla wędkarzy (a także wędkarzy i alpinistów) jest pozycja Petera Owena pt. „Węzły”, w której znajdują się szczegółowe instrukcje jak wiązać najbardziej użyteczne i bezpieczne węzły, a także jak dobrać odpowiedni rodzaj lin.
4. Dla zainteresowanych sportami walki mamy książki ciekawe pozycje stanowią książki z dziedziny karate – „Karate kyokushin-kan” Bogusława Jeremicza, oraz „Capoeira sztuka walki, muzyka, taniec, życie” Nestora Capoeira omawiające zasady i techniki uprawiania obydwu dziedzin sportu.
5. Dla zwolenników łamigłówek znaleźliśmy pozycję Alastaira Chicholma pt. „Kakuro” – zawierająca ponad 200 zagadek o różnym stopniu trudności. Krzyżówki kakuro, podobnie jak sudoku przywędrowały do nas z Japonii, a skoro o Japonii mowa to proponujemy drugą pozycję wciągającą nas w krąg kultury japońskiej „Słownik znaków japońskich” Bogusława Nowaka, który prezentuje 1945 najczęściej używanych znaków współczesnego pisma japońskiego, sposoby ich czytania oraz przykłady słów?złożeń, w których występuje dany znak. Nauczenie się pisania – czy tez malowania znaków japońskich jest dużym wyzwaniem, które wymaga wiele cierpliwości i samozaparcia.Książek zachęcających do innego spędzania wolnego czasu niż siedzenie przed telewizorem czy komputerem jest mnóstwo i można rozmawiać o nich godzinami, niestety z powodu ograniczeń czasowych mogliśmy się zająć tylko kilkoma pozycjami. W ciągu wakacji planujemy skorzystać z porad zawartych w tych omówionych jak i innych książkach, które mamy nadzieję omówić na naszych spotkaniach już po wakacjach, które planujemy kontynuować w trakcie nauki w Gimanzjum.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: