Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

DKK we Frysztaku

Monika Szwaja: „Gosposia prawie do wszystkiego”

26-04-2011

26 kwietnia w świątecznej atmosferze odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki we Frysztaku, którego uczestnikami byli seniorzy Koła Emerytów i Rencistów. Tematem ożywionych rozmów, licznie zgromadzonych miłośników książek (19 osób) była książka Moniki Szwaji „Gosposia prawie do wszystkiego”, bo przecież czytanie to tylko połowa przyjemności. Drugą połowę stanowi swobodna rozmowa o własnych refleksjach i spostrzeżeniach po przeczytanej lekturze. Treść książki była znakomitą motywacja do dialogu, do dyskusji, do rozmowy z drugim człowiekiem.
Książka pt. „ Gosposia prawie do wszystkiego” Moniki Szwai adresowana jest nie tylko do kobiet, ale także wielu tzw. „damskich bokserów”powinno sięgnąć po nią i zastanowić się, czy warto...
Bohaterka powieści to kobieta wykształcona, odważna i zdecydowana. Potrafiła przeciwstawić się przemocy i upokorzeniu. Wielka miłość do męża nie uczyniła ją bezwolną i bierną. W krytycznym momencie zdaje sobie sprawę, jak była wykorzystywana i manipulowana przez męża, dlatego nie czeka na kolejny wybuch jego agresji, odchodzi, aby rozpocząć nowy rozdział swojego życia.To nowe budowanie przyszłości ujawnia, ile szczerej przyjaźni i chęci pomocy tkwi w ludziach zupełnie obcych. Dlatego nie należy bać się wyzwań, bo każdy na swojej drodze życia spotyka życzliwych ludzi.Autorka porusza także zagadnienia braku tolerancji i szacunku dla innych nacji i ludzi pracujących fizycznie.Jednak książka tchnie optymizmem. Wielu kobietom będącym w podobnej sytuacji jak Maria dodaje odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji życiowych. Uczy, jak można wykorzystać własne umiejętności i uczynić z nich sposób na życie. Dodaje zagubionym kobietom poczucia własnej wartości.
Powieść jest mocno osadzona we współczesnej rzeczywistości a postać głównej bohaterki przedstawiona w sposób plastyczny. Jednym słowem „Gosposia prawie do wszystkiego” to mądra książka, którą się czyta jednym tchem i można polecić ją kobietom młodszym i starszym.
Maria Liszka
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: