Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Cieklinie

Paweł Beręsewicz: "Tajemnica człowieka z blizną"

14-12-2012

14 grudnia odbyło się ostatnie w 2012 roku spotkanie DKK w Cieklinie. Uczestniczki spotkania tym razem zmierzyły się z utrzymaną w stylu detektywistycznym „Tajemnica człowieka z blizną„ Pawła Beręsewicza.

      Zwyczajna rzeczywistość współczesnych nastolatków – piłka nożna, gry komputerowe, telefony komórkowe... Są właśnie wakacje, wolny od zajęć szkolnych czas się dłuży i upływa na grach w piłkę czy rozmowach z kolegami. Ogólnie mówiąc nuda, zwłaszcza, że wszyscy ulubieni koledzy rozjechali się na wczasy.
      Pewnego dnia Jasiek odkrywa, że jego tata ma bliznę na twarzy. Zastanawia się , skąd ją ma, ale tata nie chce zdradzić tajemnicy. Chłopiec postanawia sam rozpocząć śledztwo, by znaleźć odpowiedź na to pytanie. Tropy wiodą go w różnych kierunkach.   Jeden z tropów prowadzi do … spotkania Taty z zombie na cmentarzu. Cóż..zamiast zombie było ZOMO. Później Jasiek zastanawia się, czy może blizna nie pojawiła się w okresie powstania warszawskiego – ale tata był za młody, żeby brać udział w powstaniu...   A może tata był groźnym przestępcą?! Domysłów jest wiele, a każdy następny komplikuje możliwość odgadnięcia prawdy. Z pomocą przychodzi babcia Jaśka, która wyjaśnia zagadkę w bardzo nietypowy sposób. Sprawcą blizny na brodzie taty okazuje się ... miłość!
     Szczegółów nie zdradzę. Przeczytajcie sami. Książkę dobrze się czyta, wciąga od samego początku i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Polecam.
 
Katarzyna Żychowska,
11 lat
 
 
 
      Książka pod tytułem „Tajemnica człowieka z blizną” bardzo mi się podobała, chociaż przyznaję,że na początku nie wzbudziła mojego zaciekawienia. Po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów wydawało mi się, że jest to książka raczej dla maluchów, a ojciec Jaśka po prostu skaleczył się maszynką podczas golenia brody i stąd ta blizna. Postanowiłam ją jednak przeczytać do końca i okazało się, że było to dobre postanowienie. Historia rozwijała się w miarę czytania, dużo było w niej zwrotów akcji i coraz bardziej trzymała w napięciu. Jasiek cały czas myślał nad tym, skąd jego ojciec ma tę bliznę. Ojciec zachowywał się tajemniczo i oczywiście nie chciał udzielić odpowiedzi, więc Jasiek zadręczał pytaniami innych członków rodziny. Ale i to nie odniosło skutku. Aż pewnego dnia Jasiek dostał wiadomość od nieznajomej osoby, że wie ona co ojciec Jaśka robił 20 stóp nad ziemią, jak to się dla niego skończyło i jeśli jest tym zainteresowany, to niech przyjdzie w wyznaczonym dniu i czasie na miejsce spotkania – ławkę przy pomniku papieża. Lit podpisano KPF. Czy Jasiek poszedł? Co oznaczał skrót KPF? I jak naprawdę było z blizną ojca? Ja już wiem, a Wy jak chcecie się dowiedzieć, to weźcie książkę do ręki i czytajcie. Polecam tę i inne książki pana Pawła Beręsewicza. Są świetne.
 
Katarzyna Kołdarz,
12 lat
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: