Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lesku

Wiosenne lektury

29-05-2012

Maj-miesiąc zieleni i kwiatów był w dyskusyjnym klubie książki wyjątkowo płodnym miesiącem. Mieliśmy możliwość omówienia aż trzech, fantastycznych pozycji literackich. Każda z nich jest inna, ale wszystkie są bardzo wartościowe.
Pod osłoną nieba” to pierwsza a zarazem najsłynniejsza powieść Paula Bowlesa. Powieść trudna, troszkę pesymistyczna. Jest historią wędrówki pary małżeńskiej przez Saharę. On szuka natchnienia , ona ratunku dla ich małżeństwa. Ich wspólna podróż zaprowadzi ich dużo dalej, ku szaleństwu i śmierci, ale po drodze poznamy etiologię zagmatwanych i niszczących motywów działania głównych bohaterów. Chociaż książka ta nie jest lekturą lekką, miłą i przyjemną to bardzo podobała się wszystkim uczestnikom spotkania.
Sekretny język kwiatów” to pierwsza książka dla dorosłych Vanessy Diffenbaugh. Powieść przedstawia historię zagubionej i nie rozumianej przez otoczenie młodej dziewczyny, która komunikuje się z innymi za pomocą języka kwiatów. Pewnego dnia w życiu Victorii pojawia się mężczyzna, który podobnie jak ona porozumiewa się za pomocą kwiatów. Od tej chwili życie głównej bohaterki przewraca się do góry nogami… Jest to pasjonująca opowieść o odkrywaniu znaczeń i sensu odbieranych inaczej przez każdego z nas.
Janusz Majewski jest znany szerszej publiczności jako doskonałej klasy reżyser. Jego pisarstwo pozostaje w cieniu. Jest twórcą nie tylko scenariuszy, ma na swoim koncie również kilka powieści i opowiadań. Jedną z jego książek jest „Mała matura”, która po części jest powieścią autobiograficzną ale też kreacyjną. Rzecz zaczyna się w przedwojennym Lwowie, w którym Majewski spędził dzieciństwo. W książce zawarte są barwne opisy urody tego miasta. Głównym bohaterem książki jest mały Ludwik, który staje się świadkiem wielkiego okrucieństwa II wojny światowej. Widziane przez niego obrazy nie pozostają bez wpływu na głównego bohatera… Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza opisuje beztroskie lata dzieciństwa Ludwika w przedwojennym Lwowie. Druga część rozgrywa się w okresie okupacji. Część trzecia opisuje historię ucieczki z Lwowa.
Wszystkie te książki zmuszają człowieka do przemyśleń, zwolnienia i zastanowienia się nad jakością swojego życia. Gorąco polecamy!!!
Joanna Krawczyk

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: