Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Leżajsku

Agnieszka Ligas-Łoniewska: "W zapomnieniu"

05-09-2012

Przedstawiony Wałbrzych bardzo przypomina nam nasze małe miasteczka. Miasto, gdzie wszyscy się znają i niczego nie da się ukryć przed wścibskim sąsiadem. Znalezienie pracy jest bardzo trudne a młodzi ludzie pozbawieni są perspektyw rozwoju.  W takim właśnie miasteczku rozgrywa się akcja książki „W zapomnieniu”.

Michał Langer ma dwadzieścia pięć lat , jest znany w przestępczym półświatku. Wychowuje 9-letniego brata Marcina. Chłopiec sprawia problemy szkolne, które często kończą się wizytami u szkolnego pedagoga. Wszystko zmienia się, kiedy dotychczasowa pedagog odchodzi, a jej miejsce zajmuje Magda Lasocka, która po studiach wraca do rodzinnego Wałbrzycha, dziedzicząc mieszkanie po babci.
I tu zaczyna się historia miłości gangstera i dziewczyny, która zupełnie bezwiednie zostaje uwikłana w środowisko, które do tej pory było jej obce i w którym nigdy nie powinna była się znaleźć.
W zapomnieniu” to interesująca i warta poznania powieść o miłości, dawaniu sobie szansy na szczęście, pragnieniach, marzeniach, skomplikowanym świecie i niełatwych życiowych losach. 
Wypowiedzi :
- Magda, to postać która budzi podziw i uznanie. Jako pedagog poświęca całe serce pracy z dziećmi. Pomimo, że kocha Langera składa na niego doniesienie dla dobra dziecka.
- Autorka bardzo realistycznie przedstawiła świat przestępczy. Bohaterowie nie powstrzymują się od przeklinania, W języku slangu opisywane są akcje przestępcze, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Ciekawie opisane relacje więzienne.
- Zdenerwowała mnie naiwność bohaterki. Jej ślepa wiara w czyny ukochanego który wielokrotnie zawodzi jej zaufanie. Odrzuca miłość kuratora, który mógłby jej zapewnić bezpieczną przyszłość.
- Bardziej rozwinięty powinien zostać wątek osoby kuratora, który sprawował pieczę nad wychowaniem Michała. Jacek Żmudziński oczywiście zakochał się w głównej bohaterce, jednak równie szybko z tej miłości zrezygnował.
- Autorka przekonuje nas że w każdym człowieku jest coś dobrego i zawsze jest czas na zmianę – przykładem może być Wioletta.
-  Mam nadzieje na poznanie dalszych losów bohaterów. Czy przebaczenie i ponowne zaufanie nie zostaną wystawione na próbę. Może poznając losy małego Langera w kolejnej powieści pani Agnieszki „Szósty” lub całkiem nowej odnajdziemy odpowiedzi na te pytania?
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: