Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Pysznicy

Spotkanie z Renatą Piątkowską

22-10-2012

16 października 2012 r. w Pysznicy odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i cenioną pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską, autorką ponad 20 książek napisanych dla dzieci i o dzieciach. Są to między innymi: „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Twardy orzech do zgryzienia”, „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Szczęście śpi na lewym boku” i inne.

Autorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Nie ma nudnych dni” oraz „Wieloryb” (książka roku 2011), Nagrody w Konkursie im. Astrid Lindgren za książkę „Na wszystko jest sposób” oraz Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz za całokształt twórczości, przyznawanej przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” w celu odkrywania osób, dzieł i inicjatyw, wspierających wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność. Wiele tytułów pisarki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC patronującej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
W spotkaniu z Renatą Piątkowską wzięli udział uczniowie klas 0 Zespołu Szkół w Pysznicy, grupa pięciolatków z Przedszkola w Pysznicy oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kłyżowie.

W trakcie spotkania Renata Piątkowska prezentowała swoje książki, rozmawiała z dziećmi oraz odpowiadała na pytania małych czytelników. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że pierwszą swoją książkę pt. „Opowiadania dla przedszkolaków” autorka napisała wiele lat temu za granicą dla swoich dzieci. Po powrocie do kraju, ponownie ją zredagowała i książka została wydana. Ponieważ odniosła sukces, więc autorka zaczęła pisać kolejne książki i tak potoczyła się jej kariera bajkopisarki dla dzieci.
Renata Piątkowska na spotkaniu zaprezentowała dzieciom kilka ze swoich książek między innymi były to: „Paluszki”, „To się nie mieści w głowie”, „Wieloryb” – książka w której autorka uczy empatii i tolerancji wobec osób odmiennych, opowiadanie „Prima Aprilis” z książki pt. „Gdyby jajko mogło mówić”.
Pani Renata Piątkowska opowiedziała również o tym, że dzieciom mylą się przysłowia z przesądami i zwyczajami dlatego napisała osobne książki dotyczące przysłów: „Z przysłowiami za pan brat”, „Mądra głowa zna przysłowia”, zwyczajów: „Gdyby jajko mogło mówić” oraz przesądów: „Szczęście śpi na lewym boku”.
Autorka opowiedziała dzieciom o swojej pasji, którą jest jazda konna i tutaj przy okazji padła zapowiedź kolejnej nowej książki o tej tematyce pt. "Zbój". Wspaniałym dopełnieniem spotkania było czytanie i znakomita interpretacja fragmentów książek Renaty Piątkowkiej przez Elżbietę Malwinę Kożurno.
Na zakończenie nastąpiła miła część imprezy, czyli rozdawanie cennych autografów na specjalnie przygotowanych pamiątkowych kartach oraz książkach autorki.
Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i satysfakcji ze znajomości przeczytanych i omawianych książek, zaś małych czytelników, którzy jeszcze nie znają utworów autorki, na pewno zachęciło do ich przeczytania.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: