Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772171 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Górze Motyczej

Spotkanie z Anną Łaciną

28-10-2013

Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg"

/Motto życiowe Anny Łaciny/
W ramach działającego DKK w Górze Motycznej 24 października 2013 r.odbyło się spotkanie z Panią Anna Łaciną. Na spotkanie przybyła Pani dyrektor GBP w Żyrakowie Pani Grażyna Pastuła, członkowie DKK działającego przy GBP w Żyrakowie  a także  młodzież z PG  w Górze Motycznej oraz delegacje z PG w Wiewiórce , PG w Nagoszynie oraz PG w Żyrakowie  wraz z opiekunami. Warto zaznaczyć, że spotkanie w całości sfinansowane było przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.
Pani Anna Łacina jest autorką powieści dla młodzieży ale nie tylko bo jak sama przyznała  jej książkę  pt. „Kradzione róże” powinni przeczytać przede wszystkim rodzice ku przestrodze. Pisarka o samych książkach a raczej o treści książek nic nie chciała mówić ponieważ jej celem było zachęcić czytelnika do sięgnięcia po jej twórczość. Jej kariera pisarska zaczęła się od napisania książki „Sześć Dominika" którą pisała ok. czterech lat jak przyznała „kilkakrotnie pisałam ją niemal od nowa i teraz pewnie napisałabym ją jeszcze trochę inaczej”. Potem przyszedł czas na książki dla najmłodszych czytelników były to:
Inwazja wirusów i  Wielki napad.  Jest pisarką otwartą  i kontakt z czytelnikiem ma prawie zawsze  m.in. poprze Internet. W  sieci posługuje się nikiem „teano” i systematycznie odpowiada na liczne pytania swoich fanów. Autorka jest wielką miłośniczką psów i dlatego jednym z bohaterów jej powieści "Miłości pod Psią Gwiazdą" jest właśnie pies. Uważa, że wspólne czytanie i dyskusje o książkach zbliżają ludzi i rodziny. Dlatego też jej zamiarem było pisanie właśnie książek familijnych. Spotkanie można zaliczyć do udanych i bardzo owocnych.
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: