Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26855490 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

02-12-2013

 

Mroczne spotkanie
 
            Taśma policyjna, obrysowane kredą ciało ludzkie, przedmioty związane z miejscem zbrodni to nietypowa sceneria, która towarzyszyła spotkaniu autorskiemu z Krzysztofem Koziołkiem 27 listopada 2013 r. w leżajskiej bibliotece. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki.
 
Krzysztof Koziołek to młody autor powieści sensacyjnych i kryminalnych. W jego dorobku znajdują się następujące książki: Droga bez powrotu (2007), Święta tajemnica (2009), Miecz zdrady (2010), Premier musi zginąć (2011), Trzy dni Sokoła (2011), Bóg nie weźmie w tym udziału (2012), Instrukcja 0066 (2012).
Za Świętą tajemnicę autor otrzymał nominację do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2009, a za Miecz zdrady został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010. Jest laureatem Lubuskiej Literackiej Nagrody dla najbardziej obiecującego młodego pisarza.
            Środki wizualne, które celowo wykorzystał autor wprowadziły nas w kryminalno- thrillerowy nastrój. Autor odkrył przed nami tajniki pisania kryminałów oraz problemy jakie wynikają w związku z ich wydawaniem. Pan Krzysztof zdaje sobie sprawę, że wzrost nakładu książek mogą spowodować trzy czynniki: śmierć autora, skandal, bądź ciężka praca. Nasz gość wybrał sukces przez pracę, bo pozostałe kwestie go nie interesują. W życiu jak i w swojej twórczości jest wierny tezie „dobro jest dobrem, a zło jest złem”.
Ogromną zaletą kryminałów autora jest to, że  są przeznaczone dla czytelników, którzy czytając wcale nie chcą zbyt silnych emocji wywoływanych makabrycznymi scenami. Kryminał Koziołka jest uszyty na miarę potrzeb. Nie jest plastikowy, tylko zdecydowanie realistyczny, nie epatuje brutalnością w bezsensowny, przesadzony sposób.
Twórca powieści kryminalnych barwnie i ciekawie opowiadał o sobie, o tym jak pisze i skąd czerpie tematy. Najciekawsze pomysły rodzą się podczas podróży po Polsce, w kościele oraz przy zmywaniu naczyń i dlatego nie jest zwolennikiem zmywarek. Materiał na trzy kolejne powieści czeka już w jego notatniku. Jednak autor mając na uwadze  promocję swoich książek i dopilnowanie spraw związanych z wydawnictwem musi na pewien czas odłożyć pióro. Gdy pisarza dopada zmęczenie tworzeniem, wydawaniem i promocją książek ładuje swoje akumulatory  chodząc wyczynowo po górach, chociaż przyznaje się do lęku wysokości.
 
Uczestników spotkania najbardziej zaintrygowała „Instrukcja 0066” . To thriller sądowy oparty na faktach. Opowiada o losach policjanta Stanisława Szafrana, który na tyle skutecznie ścigał bandytów, że ci wydali na niego wyrok śmierci. Okazało się, że wydanie tej książki ściągnęło na autora nieprzyjemne konsekwencje - pogróżki, podsłuch.To obowiązkowa lektura dla obecnych i przyszłych ministrów sprawiedliwości, prokuratorów i sędziów.
Na zakończenie spotkania można było kupić książki autora i otrzymać autograf. Jedna z uczestniczek doskonale wczuła się w kryminalny wieczór i pozowała ofiarę zabójstwa.
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: