Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772313 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nagoszynie

Alan Bradley: "Zatrute ciasteczko"

03-06-2013

Dnia 31.05. 2013 r odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na którym omawiano książke Alan Bradley pt.,,Zatrute ciasteczko”.

Jest to pierwsza z cyklu książek Alana Bradleya, których bohaterką jest ekscentryczna 11-latka Flawia de Luce. Flawia jest wielbicielką chemii, przeżywa fascynację truciznami, uprzykrza życie swoim siostrom Dafne i Ofelii i jest bardzo, bardzo samotna w wielkiej posiadłości de Luce'ów. Na pewno można nazwać ją przedwcześnie dojrzałą, ale chwilami widać w niej zagubione dziecko. Nic w tym dziwnego - matka Flawii zaginęła w Tybecie, gdy dziewczynka była niemowlęciem. Od tego czasu jej małomówny ojciec jeszcze bardziej zamknął się w sobie, skupiając się na kolekcjonowaniu znaczków i zostawiając dom na barkach gosposi oraz ogrodnika z zespołem pourazowym nabytym w czasie wojny.
Spokojne, sielskie życie w Bishop's Lacey kończy się w chwili, gdy na przydomowej grządce ogórków zostaje znaleziony trup mężczyzny. Znajduje go oczywiście Flawia, do której konający mężczyzna kieruje swoje ostatnie słowo, mówiąc "Vale". Dziewczynka szybko łączy ten fakt ze znalezionym dzień wcześniej, martwym ptakiem, który został podrzucony na próg domu, a nawet z... napoczętą kremówką, którą musiał poczęstować się nieznajomy.
W chwili, gdy podejrzenia policji zaczynają skupiać się wokół jej rodziny, Flawia rozpoczyna swoje amatorskie śledztwo, prześcigając śledczych w znajdowaniu kolejnych tropów. Przed tą dziewczyną nic się nie ukryje... Napisana stylowo książka roi się od nagłych zwrotów akcji i wystudiowanych detali. Czyta się ją jednym tchem.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: