Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772248 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sanoku

Grażyna Jagielska: "Miłość z kamienia"

08-03-2013

Jutro 8 marca Dzień Kobiet, a ja ciągle sprawdzam wiadomości co z polskimi himalaistami, którzy zaginęli gdzieś tam na Broad Peak. Cały czas zastanawiam się nad ceną jaką płaci się za wierność swojej pasji.Ostatnie spotkanie DKK (22 lutego)było poświęcone książce Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia". Trudno uwierzyć, że pasja męża może zniszczyć życie kobiety. Wojciech Jagielski, znany korespondent wojenny wyjeżdżał na wojny aż 53 razy, jego odwaga i determinacja z jaką przekazywał relacje była doceniana przez świat dziennikarski. Zdobywał nagrody za swoje wyjątkowe reportaże. Tymczasem żona przeżywała każdy wyjazd zostając w domu. Na początku była wyrozumiała, bo przecież sama pisała, sama podróżowała. Potem jej życie zamieniło się w koszmar. Wpadła w depresję, nie umiała normalnie funkcjonować, kiedy on wyjeżdżał na kolejną wojnę. Zostawała z całym bagażem opowiedzianych przez niego wojennych historii. Wiedziała jednak, że wyrozumiałość dla pasji męża jest wpisana w rolę żony reportera wojennego.Rozmawiałyśmy też o innej książce "Od początku do końca" Olgi i Piotra Morawskich. Piotr himalaista zginął na ośmiotysięczniku Dhaulagiri 8 kwietnia 2009 r. podczas zejścia do bazy. Olga pojechała do Nepalu by tam ustawić czorten, wmurować tablicę pamiątkową i pożegnać się z Piotrem.To piękna książka o miłości, wyrozumiałości i ogromnej pasji do zdobywania śmiertelnie zaborczych gór.
Po spotkaniu uczestniczyłyśmy w wernisażu - "Krzysztofowi Woźniakowi - AD Memoriam", poświęconej zmarłemu artyście, rzeźbiarzowi. Na koniec spotkania jego żona powiedziała, że zapala na tym wernisażu pierwszy znicz Krzysztofowi.
Jak to jest z tą pasją? Czy warto poświęcać jej życie? Czy my kobiety powinnyśmy się godzić na niebezpieczne pasje naszych mężów, choć tak wiele nas to kosztuje?
Dzisiaj w Trójce Olga Morawska powiedziała, że sukces himalaisty, to także sukces najbliższych. Powiedziała też, że kiedy kilka dni temu Polacy zdobyli szczyt, cieszyła się cała Polska, ale kiedy okazało się, że zaginęli wiele osób mówiło, że to głupota narażać swoje życie. Myślę, że częściowo odpowiedziała mi na to pytanie czy warto i chyba się z nią zgadzam.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: